Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Matchpoint - Tennis Championships
Matchpoint - Tennis Championships
W ostatnim czasie tenis stał się w naszym kraju bardzo modny. Pokuszę się wręcz o stwierdzenie, że nawet za czasów Agnieszki Radwańskiej, nie cieszył się tak pozytywnym rozgłosem. Przedsiębiorcy - jak otwierać szkółki tenisowe, to chyba dobrze byłoby to zrobić teraz. Wszystko oczywiście za sprawą Igi Świątek, która w ostatnim czasie daje tak fenomenalny popis swoich umiejętności, że Robert Lewandowski może martwić się o tytuł Sportowca Roku w Polsce.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Koch Media Poland
GIERMASZ-Recenzja Matchpoint - Tennis Championships

I biorąc to pod uwagę, z naszej perspektywy wydanie gry tenisowej właśnie teraz powinno być strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza że nie mamy tu hegemona. Jasne, jest kilka tytułów, a jeden szczególnie wybija się ponad wszystkie inne, ale to nie monopol, a miejsca wciąż troszkę jest. Zdają sobie z tego sprawę na pewno twórcy recenzowanego Matchpoint: Tennis Championships, którzy postanowili spróbować swoich sił.

Recenzowany Matchpoint: Tennis Championships jest z założenia symulatorem tenisa ziemnego, za którego powstaniem stoi niewielkie Torus Games (ekipa ma na swoim koncie takie tytuły jak Ben 10, Beast Quest, Psi Patrol: Rusza do akcji!, czy też masę innych pozycji na licencji znanych kreskówek i filmów animowanych), dla którego jest to pierwsza przygoda nie tylko z tenisem, ale ogólnie z produkcjami sportowymi.

Co warto dodać - możemy mierzyć się w ten sposób zarówno z komputerem, jak i z drugim graczem (online i offline). Kolejny tryb, który stanowi bez wątpienia główny element całej produkcji, to Tryb Kariery. Dostajemy tu możliwość stworzenia swojego własnego zawodnika i podbijania kolejnych turniejów, aby piąć się po szczebelkach drabiny w rankingu światowym. I to właśnie tu tkwi największa zaleta produkcji.

Ocena 6/10
 

Zobacz także

2022-12-03, godz. 06:00 Pokémon Scarlet [Switch] Niezależnie od tego co napiszę, najnowsza - jak zawsze podwójna - odsłona serii o kieszonkowych stworkach już zyskała miano najlepiej sprzedającej się… » więcej 2022-12-03, godz. 06:00 The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me [Xbox Series X] Tym razem to historia z krwi i kości. Choć to sformułowanie w przypadku kolejnej odsłony cyklu Dark Pictures może być odczytane tak dosłownie, że aż niepokojąco… » więcej 2022-12-03, godz. 06:00 The Knight Witch [Xbox Series X] W Giermaszu przyjrzymy się tym razem ciekawej metroidvanii od zespołu Team17, czyli The Knight Witch. Czyli czekała na mnie moc eksploracji, odwiedzania nowych… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Football Manager 2023 [PC] Rewolucji nie ma i nie będzie. Tak można w skrócie opisać nowego Football Managera. Właśnie światło dzienne ujrzała część pod numerem "23". I wielkich… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Goat Simulator 3 [Xbox Series X] Na wszelki wypadek przejrzałem opisy Goat Simulator 3, przeczytałem też kilka informacji na temat tej gry. Rozmawiałem z synem, żeby się upewnić. I okazało… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Marvel's Spider-Man: Miles Morales [Steam Deck] To już trzecia w krótkim czasie "techniczna" recenzja: bo i kolejna ekskluzywna do tego momentu produkcja z konsoli PlayStation trafiła na "blaszaki". Co ciekawe… » więcej 2022-11-26, godz. 06:00 Gungrave G.O.R.E. [Xbox Series X] Trzecia część serii Gungrave powraca po 18 latach i oferuje strzelaninę wyglądającą jak z PlayStation 3, choć miejscami nawet generację wcześniej. Czyli… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 God of War Ragnarök [PlayStation 5] O wielki pogromco bogów, wybacz mi niewiernemu, bo żyłem w wielkim niczym Thor błędzie. Myślałem, że Ragnarök będzie po prostu takim większym dodatkiem… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 Bayonetta 3 [Switch] "Dziś prawdziwych slasherów już (prawie) nie ma"... mógłbym zanucić (ale nie chcielibyście tego słyszeć) obserwując sytuację w tym gatunku. Gier takich… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 Call of Duty: Modern Warfare II [PC] Call of Duty: Modern Warfare stawia wysoko poprzeczkę przed następcami serii. Bo to mówiąc prosto, ale bardzo szczerze: klasyka gier komputerowych. Modern… » więcej
12345