Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Pac-Man Mega Tunnel Battle - Chomp Champs
Pac-Man Mega Tunnel Battle - Chomp Champs
Akurat miło się złożyło z naszym giermaszowym kalendarzem, gdyż w środę Pac-Man miał 34. urodziny. Żółta, pożerająca kropki kulka, jest już z nami 44 lata, a cały czas żyje w świadomości graczy. Pac-Man ma już ponad 40 gier na automaty, pecety i konsole, a nie mówimy jeszcze o systemach mobilnych i nawiązaniach w innych produkcjach. Najnowszą z nich jest Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs. No dobra, tak w sumie nie do końca najnowszą.

Grę otrzymaliśmy od polskiego dystrybutora, firmy Cenega.
Recenzja Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs

Już tłumaczę. Pac-Man Mega Tunnel Battle: Chomp Champs jest drugą iteracją gry Pac-Man Mega Tunnel Battle, wydanej wyłącznie na Google Stadia. Była to platforma, która miała zrewolucjonizować rynek gier, wprowadzić pod strzechy granie w chmurze, i tak dalej, i tak dalej. Pomimo obiecujących zapowiedzi, ostatecznie projekt przetrwał wyłącznie lekko ponad trzy lata. Bandai Namco stwierdziło jednak w 2023 roku, że tytuł pojawi się na komputery oraz konsole: PlayStation, Xbox i Switcha.

Czym w ogóle jest ten tytuł? Wyobraźcie sobie Pac-Mana, ale multiplayer, gdzie każdy z graczy ma swój labirynt. Do labiryntów innych graczy możemy wchodzić, pożerając im punkty, duszki, a nawet ich samych, aby nazbierać punktów na swój licznik. Nie ma tutaj zbyt dużej filozofii. Do tego dochodzą jedynie power-upy, które dotyczą albo naszego żółtego kompana, albo naszych czterech adwersarzy.

Klimat typowo Pac-Manowy, z nowoczesnym, chyba można tak powiedzieć, battle royalowym twistem i możliwością dodania swojego stylu za pomocą kustomizacji. Nie ma co nie wypalić, i tak było. Co ważne – twórcy nie wyłożyli się na technikaliach. Nie uświadczyłem crashy, wyrzucenia z serwera, czy na przykład absurdalnie długiego ładowania czy szukania przeciwników. Ogólnie gra jest lekka i przyjemna, jako zabijacz czasu czy tytuł do pogrania po pracy – idealna. Ocena 9 na 10.
 

Zobacz także

2024-06-03, godz. 17:25 Dragon Ball: Xenoverse 2 [PlayStation 5] To miłe, że wciąż są producenci, którzy dbają o swoje produkcje i graczy nawet lata po premierach. Bandai Namco zalicza się do takich firm, które nie… » więcej 2024-06-03, godz. 17:21 F1 24 [PC] W terminologii filmowej istnieje pojęcie epizodu butelkowego. Jest to odcinek serialu, który wykonywany jest jak najmniejszym budżetem, często opierając się… » więcej 2024-06-03, godz. 17:15 Senua's Saga: Hellblade II [Xbox Series X] Siedem lat po pierwowzorze brytyjskie studio Ninja Theory postanowiło kontynuować opowieść o cierpiącej na psychozę wojowniczce imieniem Senua. Opowieść… » więcej 2024-05-31, godz. 16:54 WW2 Rebuilder [Xbox Series X] Po ponad roku od premiery na pecetach, na konsole najnowszej generacji trafił polski symulator odbudowania miast zniszczonych w drugiej wojnie Światowej. WW2… » więcej 2024-06-01, godz. 06:10 System Shock [Xbox Series X] Zacznę trochę nietypowo, bo od razu od porady dotyczącej rozgrywki. Nie spieszcie się. System Shock Remake źle reaguje z pośpiechem. Tu potrzeba skupienia… » więcej 2024-05-25, godz. 10:00 Please Fix The Road [PlayStation 5] Mam słabość do gier logicznych. Z radzeniem sobie z zagadkami bywa u mnie różnie, raz lecę jak przecinak, innym razem czuję się jak niemowlę na zajęciach… » więcej 2024-05-25, godz. 10:00 The Outlast Trials [PlayStation 5] To jest coś dla miłośników takich filmów jak Cube, może Piła? Jeśli lubicie horrory, które skupiają się na wytrzymałości ludzkiej psychiki, które… » więcej 2024-05-18, godz. 12:31 Heading Out [PC] Czy Polacy mogą zrobić grę drogi z amerykańskim filmowym sznytem? Studio Serious Sim udowodniło, że jak najbardziej. Jednak Heading Out to bardziej skomplikowana… » więcej 2024-05-18, godz. 12:30 MotoGP 24 [PC] Tak już się zdarzyło, że na moje biurko spadła kolejna ścigałka. Ogrywałem F1, Forzę - co może pójść nie tak z MotoGP 24? Co prawda nigdy nie grałem… » więcej 2024-05-11, godz. 06:10 Top Racer Collection [Xbox Series X] Ciężko to przyznać, ale lata 90. to moja młodość. To także rozkwit arcade'owych gier wyścigowych, których niestety część nie dotarła do naszych… » więcej
12345