Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Packing Life
Packing Life
Nie znam osoby, która nie kupiła nic przez internet. Czy to jakaś drobnica z portalu, po którą trzeba pojechać trzy przecznice dalej, czy to elektronika na raty w centrum handlowym, czy dowiezione do domu zakupy bądź ubrania ze sklepu internetowego – szeroko pojęty e-commerce stał się dość sporą częścią życia. Widać to również w naszej, giereczkowej bańce. Mieliśmy gry o rozwożeniu przesyłek, były symulatory zakładania takiej strony, a teraz dostajemy możliwość, aby popakować paczki do wysyłki – witamy w Packing Life.

Kod na grę dostaliśmy za pośrednictwem serwisu Press Engine.
Recenzja Packing Life

To tytuł, w którym to zadanie zostaje przekształcony w cozy game’a. Kolorystka jest nieco pastelowa, miła dla oka, daleka od surowości, z którymi wyobrażamy sobie centra logistyczne i firmy wysyłkowe. Sama fabuła tutaj jest trochę obok, pierwsze skrzypce gra tu rozgrywka, o której więcej potem. W ramach historii wcielamy się w studentkę, która potrzebuje dorobić i trafia właśnie do rzeczonej firmy, pakując zamówienia. Za poprawne wysyłanie paczek dostajemy pieniądze, które potem przydadzą nam się przy opłacaniu rachunków i dostosowywania swojego stanowiska pracy.

Packing Life po tym opisie brzmi, jakby to była banalna gierka, która nie jest wymagająca od gracza. Jednak po wyjęciu pudełka na stół okazuje się, że nic bardziej mylnego. Gra ma proste założenia, które łatwo zrozumieć, jednak z biegiem rozgrywki pomieszczenie się z zamówieniem robi się coraz trudniejsze. Każdy przedmiot można obracać w trzech osiach, aby go spróbować spakować, co dodatkowo z jednej strony daje możliwości upchnięcia go do kartonu, ale z drugiej czasem psuje plany i doprowadza do sytuacji, w której wszystko trzeba wyjąć i zapakować z powrotem, aby obrócić kilka rzeczy. Do tego jeżeli karton jest za duży trzeba dopchać to kulkami z papieru, które też trzeba odpowiednio poukładać. Warto wspomnieć, że do dyspozycji mamy dwa tryby – jeden spokojniejszy, bez limitu czasowego, w drugim jednak walczymy z zegarem.

Niewinnie wyglądający tytuł, który zmusza do rozruszania mózgu i ćwiczenia przestrzennej wyobraźni – tak można opisać w dużym skrócie Packing Life. Pastelowe barwy, przyjemna muzyka i pozornie prosta rozgrywka mogą na początku zmylić, ale trzeba przyznać, że to połączenie działa zaskakująco dobrze. Próg wejścia jest niski, fakt, ale nie oznacza to, że to gra, przy której nie trzeba będzie się wysilić. Jeżeli ktoś szuka przystępnej gry logicznej, która nie będzie kazała mu poświęcać długich godzin, to to jest tytuł dla niego. Bardzo dobre 8,5/10.
 

Zobacz także

2026-04-11, godz. 08:01 Eastern Era [PC] Wyobraź sobie, że nie zaczynasz jako bohater. Nie jesteś wybrańcem ani mistrzem. Jesteś tym, który przetrwał klęskę. Twoja sekta została zrównana z… » więcej 2026-04-11, godz. 08:02 Clean Up Earth [PlayStation 5] Jest coś dziwnego w tym, że w grach lubię latać z odkurzaczem, a w rzeczywistości nie. Jednak w Clean Up Earth nie zająłem się sprzątaniem pokoju, a zanieczyszczonej… » więcej 2026-04-11, godz. 08:03 Tiny Bookshop [PlayStation 5] Kto nie chciał kiedyś rzucić wszystkiego, kupić sobie małej przyczepki i jeździć po nadmorskim mieście, sprzedając książki? No dobrze, może nie jest… » więcej 2026-04-04, godz. 08:01 Super Mario Bros. Wonder: Nintendo Switch 2 Edition + Meetup in Bellabel Park [Switch 2] Super Mario Bros. Wonder dołącza do odświeżonych na Switcha 2 tytułów z ukochanym przez graczy Włochem. Mieliśmy Mario Party, Mieliśmy Mario Kart, mieliśmy… » więcej 2026-04-04, godz. 08:02 Nova Roma [PC] Budujesz miasto, na początku wszystko wygląda dobrze. Uciekinierzy ze starego Rzymu docierają do doliny rzeki i chcą zacząć od nowa. Kilka chat, trochę… » więcej 2026-04-04, godz. 08:03 New Super Lucky's Tale [PlayStation 5] Z Luckym spotykamy się regularnie. Sympatyczny lisek gościł u nas już na poprzedniej generacji konsol i podbił serce mojej najmłodszej córeczki na długie… » więcej 2026-04-04, godz. 08:04 Gruniożerca Trilogy [PlayStation 5] Gruniożerca Trilogy to wyjątkowy zestaw i to z kilku powodów. Raz, że bohaterką jest świnka morska lub jak kto woli kawia domowa. Dwa, są to trzy polskie… » więcej 2026-03-28, godz. 08:01 Screamer [PlayStation 5] W oryginalnego Screamera z 1995 roku nie grałem, ale jak studio Milestone tworzy kolejne zręcznościowe wyścigi, z automatu chcę je sprawdzić. Jest to de… » więcej 2026-03-28, godz. 08:02 The Ratline [PC] Jeśli myśleliście, że przyjemność z polowania na nazistów można mieć tylko w strzelankach, to przychodzę ze wspaniałą wiadomością. W tej niszowej… » więcej 2026-03-28, godz. 08:03 Chickenauts (wczesny dostęp PC) Wyobraź sobie taką sytuację – masz sobie farmę. Kampery, pole, ognisko, takie życie wśród natury i kur. Bo właśnie, hodujesz kury. To kluczowe. I którejś… » więcej
12345