Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2013
GIERMASZ-Program z 25.01.13
Wyjątkowo w tym Giermaszu nie recenzujemy kolejnych gier, ale w tej audycji pojawiają się goście z branżą elektronicznej rozrywki mniej lub bardziej związani. Co powiecie na przykład na ekskluzywny wywiad z Michałem Madejem, który w Ubisofcie pracował między innymi nad Far Cry3? Bardzo ciekawa rozmowa o kulisach pracy twórcy gier komputerowych. Z Arthurem Mrozowskim, Polakiem, który od wielu lat pracuje w branży IT w USA, wspólnie zastanawiamy się, dokąd to wszystko zmierza. Obu zaprosiła szczecińska Stefa 89 (strefa89.pl) - dziękujemy za pomoc w organizacji wywiadów. W Giermaszu nie zabraknie także naszego eksperta od nowych technologii Radka Lisa, gramy oczywiście muzykę z gier, a w dziale Stare, ale jare wspominamy... Tetris.
GIERMASZ-Program z 18.01.13
To pierwsza wielka premiera tego roku: bardzo wyczekiwana kolejna część serii slasherów, której akcja rozgrywa się przed wydarzeniami pokazanymi w innych rozdziałach tej opowieści. Wyczekiwana, ale "z pewną taką nieśmiałością" - naszym zdaniem DmC: Devil May Cry to świetny i bardzo grywalny kawał kodu. Podobnie jak starsze już Fallout: New Vegas - w programie często recenzujemy pozycje, które nie rozwalą nam domowego budżetu, a ostatnia dotychczas część tej serii pod każdym względem warta jest tych niewielkich pieniędzy, jakie na nią wydamy. W dziale Technologie przedstawiamy między innymi elastyczne... baterie, a ze staroci wspominamy wielkie niegdyś Blood Omen: Legacy of Kain.
GIERMASZ-Program z 11.01.13
"Dzisiejsze gry to już nie jest to - kiedyś nie było tych wszystkich ułatwień dla niedzielnych graczy, trzeba się było wykazać i nauczyć rozgrywki na pamięć..." - w sieci pełno tego typu narzekań prawdziwych "hardkorowców". Mamy dla nich propozycję: dopiero co wydana w cyfrowej dystrybucji gra Black Knight Sword - w Giermaszu recenzujemy ten, przeznaczony dla graczy o mocnych nerwach i stalowych padach, tytuł. Ta audycja stoi jednak pod znakiem targów CES 2013. W Las Vegas pokazali nowe konsole do gier, tablety, telewizory, smartfony, itd., itp. Gorące premiery opisujemy w tej audycji.
GIERMASZ-Program z 04.01.13
W pierwszym Giermaszu w nowym 2013 roku nie zwalniamy tempa i zapraszamy do wysłuchania dwóch recenzji - gry dla fanów rajdów samochodowych, WRC 3, która premierę miała w październiku i którą z pewnymi zastrzeżeniami polecamy. Oraz starszego-tańszego inFamous 2 z dodatkiem Festival of Blood: to bardzo fajna pozycja dla miłośników efektownej rozwałki. W dziale Technologie krótko podsumowujemy mijający rok i patrzymy w przyszłość. A ze staroci wspominamy słynną niegdyś serię Lotus.