Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk, Dorota Zamolska [Radio Szczecin]
Pokazy tanga oraz milongi m.in. sławnego duetu argentyńskiego Griselda&Nicolás, koncert Grupo Gardel ze słynnym bandoneonistą Daniellem Pacittim oraz panel dyskusyjny z udziałem znawców argentyńskiego tańca – to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w Szczecinie wydarzenia pt. „Tango&Willa”.
Jesteśmy zaszczyceni, że patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Ambasada Republiki Argentyny w Polsce – powiedziała p.o. dyrektor Willi Lentza, Jadwiga Kimber.

- Projekt „Tango i Willa” rozpoczynamy od projekcji filmu „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego. Za ten obraz reżyser odebrał na 55. gali rozdania Oscarów nagrodę Akademii dla najlepszej krótkometrażowej produkcji animowanej. Warto podkreślić, że zrealizowane w Studiu Małych Form Filmowych „Se-ma-for” dzieło, jest pierwszym polskim filmem, który otrzymał Oscara.

W Willi wystąpi także m.in. zespół Grupo Gardel ze skrzypkiem Tomaszem Tomaszewskim na czele.

- Tango dotyka całej naszej egzystencji. W nim jest mnóstwo emocji, ale jest też mnóstwo poezji, jest melancholia – to takie bardzo szczególne połączenie. Grając tango spotykałem wielu Argentyńczyków. Jednego z nich, Danielle'a Pacitti przywiozłem do Willi Lentza i jestem bardzo szczęśliwy, że razem u Was wystąpimy – podsumował Tomaszewski.

Początek wydarzenia „Tango&Willa” rozpocznie się o godzinie 17.
Relacja Doroty Zamolskiej
Grupo Gardel. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Grupo Gardel. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty