Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Projekcja oscarowego filmu pt. „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, koncert zespołu Grupo Gardel ze słynnym bandoneonistą Daniellem Pacitti, pokazy tanga oraz milongi m.in. sławnego duetu argentyńskiego Griselda & Nicolás złożyły się na program wczorajszego wydarzenia pt. „Tango&Willa”.
W Willi Lentza odbył się także panel dyskusyjny z udziałem dr Pauliny Bojarskiej z Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, Tomasza Tomaszewskiego - koncertmistrza Deutsche Oper w Berlinie, bandoneonisty Danielle'a Pacitti oraz Doroty i Adriana Grygierów ze znanej Akademii Tanga Argentyńskiego w Szczecinie.

- Tango to nasza pasja. To nie jest tylko zawód, ale całe nasze życie, stąd interesujemy się nie tylko tym tańcem argentyńskim, ale również muzyką i kulturą tego kraju. Tango jest uniwersalne, jest dla każdego, każdy może odnaleźć w nim siebie, więc wszystkim parom - Państwu polecam, żeby po prostu zbliżyli się do siebie. Jest to super okazja - dodała Grygier.

Publiczność gorąco reagująca na naszą propozycje dała kolejny impuls do działań najmłodszej Instytucji Kultury Szczecina - powiedziała p.o. dyrektor Willi Lentza, Jagoda Kimber.

- Dzień tanga, to dzień, który zainicjował nowy rozdział, nowy taneczny cykl w Willi Lentza. Dzięki naszym artystom mieliśmy okazję skupić się wokół tańca i muzyki, które zjednoczyły szczecinian wokół dobrej emocji - podsumowała Kimber.

Patronat honorowy nad wydarzeniem pt. „Tango&Willa” w Szczecinie objęła Ambasada Republiki Argentyny w Polsce.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty