Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Wiele osób zastanawia się, która szczoteczka będzie najlepsza – manualna, soniczna, a może elektryczna? Wszystko jednak zależy od tego, czego oczekujesz od tego typu urządzenia. Jeśli chcesz precyzyjnego czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa zębów i dziąseł, zapoznaj się z ofertą szczoteczek sonicznych. Czym tak naprawdę jest szczoteczka soniczna i jak prawidłowo jej używać? Jakie są różnice między szczoteczką soniczną a elektryczną? Czy na rynku dostępne są także urządzenia dla dzieci?

Szczoteczka soniczna to urządzenie z silniczkiem elektrycznym, zasilane bateryjnie lub akumulatorowo, oparte na technologii fal dźwiękowych. Zostało wynalezione w 1987 roku przez naukowca Roberta Bocka. Generuje do 50 000 ruchów wymiatających na minutę pracy, co daje blisko 100 000 drgań sonicznych. Taka prędkość pracy sprawia, że szczoteczka usuwa najbardziej uporczywe osady i przebarwienia, a także dogłębnie zajmuje się powierzchnią szkliwa, pozbywając się płytki nazębnej. Podczas szczotkowania zębów szczoteczką soniczną w jamie ustnej powstają miliony mikrobąbelków, które docierają do miejsc trudno dostępnych. Urządzenie produkuje fale dźwiękowe z częstotliwością powyżej 250 Hz, co sprawia, że mają one właściwości bakteriobójcze.

Szczoteczka soniczna ponadto charakteryzuje się podłużną główką czyszczącą, wymiennymi końcówkami dostępnymi niemal w każdym zestawie, kilkoma trybami pracy do wyboru oraz technologicznymi udogodnieniami, jak np. czasomierze, czujnik kontroli nacisku czy możliwość skonfigurowania urządzenia z aplikacją w smartfonie za pomocą modułu bluetooth.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Jeśli posiadasz szczoteczkę soniczną, a mimo tego Twoje zęby często są niedomyte, przyczyną może być nieprawidłowa technika szczotkowania. Jak myć zęby, aby wykorzystać wszystkie możliwości i właściwości szczoteczki sonicznej? To bardzo proste!

Należy przyłożyć główkę czyszczącą pod kątem 45 stopni w kierunku linii dziąseł, wyczyścić miejsca przyłożenia włosia, a następnie przesuwać szczoteczkę w stronę kolejnych obszarów łuku zębowego. Tę technikę określa się trzema słowami – przyłóż–wyczyść–przesuń. Gwarantuje ona skuteczną higienę jamy ustnej. Technologia dźwiękowa pozwala również na oczyszczanie jamy ustnej, gdy włókna znajdują się kilka milimetrów od oczyszczanej przestrzeni. Przed użyciem szczoteczki sonicznej po raz pierwszy zapoznaj się z instrukcją obsługi producenta, w której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat właściwych technik szczotkowania zębów.

Szczoteczka soniczna a elektryczna

Choć szczoteczka soniczna również należy do grupy szczoteczek elektrycznych, to pod tym drugim pojęciem kryją się urządzenia innego typu, a mianowicie szczoteczki rotacyjne oraz rotacyjno-pulsacyjne. Charakteryzują się nieco wolniejszą pracą oraz okrągłymi główkami, które wykonują ruchy rotacyjne lub rotacyjno-obrotowe – raz w lewo, raz w prawo. Dodatkowo ruch pulsacyjny ma dociskać włókna do zębów, aby poprawić efekty szczotkowania. Praca szczoteczki rotacyjnej jest głośniejsza i nieco bardziej niszczy szkliwo zębowe niż w przypadku szczoteczki sonicznej. Więcej informacji na ten temat oraz wybór popularnych modeli znajdziesz na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych

Szczoteczka soniczna dla dzieci

Czy szczoteczka soniczna dla dzieci powinna różnić się od tej dla dorosłych? Zdecydowanie tak! Jej główka powinna być mniejsza, aby bez problemu dopasowała się do kształtu zęba naszej pociechy. Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna także pracować nieco wolniej, aby szczotkowanie nią zębów było delikatniejsze. Ważny jest także kolorowy design urządzenia, który z pewnością zachęci dziecko do codziennej higieny jamy ustnej. Niektóre modele umilają czas szczotkowania przyjemną melodyjką.

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Ile zapłacimy za dobrą szczoteczkę soniczną? Wszystko zależy od tego, w jakie udoskonalenia wyposażony został dany model urządzenia. Szczoteczki z wieloma trybami pracy, większą liczbą końcówek wymiennych czy możliwością skonfigurowania ze smartfonem – zwykle kosztują więcej od podstawowych modeli. Cena szczoteczki sonicznej waha się zazwyczaj między 250 a 500 złotych. Wszystko zależy od możliwości urządzenia oraz jego wyposażenia.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty