Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Dla wielu osób zaciągnięcie pożyczki to często ostatnia deska ratunku przed jeszcze większymi problemami finansowymi. Pożyczka online pozwala na złapanie chwilowego oddechu i uporządkowanie swoich spraw. Jest także dobrą alternatywą dla tradycyjnych kredytów bankowych. Jednym z najczęściej padających w tym kontekście pytań jest to, czy można otrzymać pożyczkę online jeśli nasze dane znajdują się w rejestrach dłużników?

Czy będąc w BIK lub KRD można otrzymać pożyczkę?

Wszelkie instytucje finansowe, w tym banki oraz pozabankowe firmy pożyczkowe posiadają dostęp do różnego typu rejestrów dłużników. Polski ustawodawca narzuca bowiem na te podmioty obowiązek sprawdzania zdolności kredytowej osób wnioskujących o udzielenie wsparcia finansowego. Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej!

Pożyczki online - o czym dokładnie mowa?

Od wielu już lat na znaczeniu zyskują pożyczki online, a więc udzielane przez Internet. Do ich największych zalet można zaliczyć niewielką liczbę formalności, atrakcyjne warunki i szybki proces decyzyjny. Pożyczkę online można bowiem zaciągnąć bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów, a składanie wniosku trwa zaledwie kilka minut! Wśród najpopularniejszych rodzajów znajdziemy pożyczkę krótkoterminową, czyli popularną chwilówkę, ale również zobowiązania długoterminowe takie jak m.in. pożyczki ratalne. Wiele firm w materiałach reklamowych oferuje pożyczki bez bik i krd przez internet. Pojawia się wówczas pytanie, czy po takie wsparcie może naprawdę sięgnąć każdy, nawet osoby zadłużone?

BIK i KRD a pożyczka przez Internet

Firma pożyczkowa przed podjęciem decyzji dotyczącej tego, czy udziela danej osobie wsparcia finansowego, musi nie tylko potwierdzić tożsamość wnioskodawcy, ale również zweryfikować jego zdolność kredytową. W tym celu wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej oraz innych działających na polskim rynku rejestrów dłużników. BIK to nic innego jak ogólna baza osób, które choć raz w życiu zaciągnęły zobowiązanie. Znajdziemy tam szczegółowe informacje dotyczące zarówno spłaconych, jak aktualnych pożyczek lub kredytów. Obecność w BIK nie oznacza więc automatycznie, że wnioskodawcę można rozpatrywać w kategorii nierzetelnego dłużnika. Inna sytuacja ma miejsce w przypadku baz takich jak Krajowy Rejestr Dłużników, BIG InfoMonitor i wielu innych, gdzie umieszcza się dane osób, które zalegają z płatnościami.

Pożyczki przez Internet - czy warto?

Obecność danych osoby wnioskującej o pożyczkę online we wspomnianych rejestrach dłużników może, ale nie musi pozbawiać jej szans na otrzymanie pomocy finansowej. Firmy pożyczkowe podchodzą bowiem do każdego przypadku indywidualnie, w oparciu o wiele innych istotnych danych. Znaczenie ma przede wszystkim to, jak duże jest zadłużenie wnioskującego, co jest powodem tego, że nie spłaca należności w terminie, jak długo zwleka z oddaniem pieniędzy itd. Firmy pożyczkowe podchodzą do tej kwestii o wiele mniej radykalnie niż instytucje bankowe, dlatego pożyczka online jest często jedynym rozwiązaniem, z którego można skorzystać.

Artykuły sponsorowane

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty