-
Złożenie komputera, ale... po co?
Ktoś może zadać – całkiem słuszne – pytanie, jaki jest sens składania komputera część po części, skoro nie trzeba ruszać się daleko ze Szczecina, aby kupić jeden z wielu gotowych do działania, w pełni skompletowanych PC. Wybór w sklepach internetowych jest jeszcze większy, więc tym bardziej można zastanawiać się, po co w ogóle rozważać dodatkowy wysiłek.
Odpowiedź jest bardzo prosta – po prostu niektórym użytkownikom zależy na tym, aby PC spełniał bardzo ściśle określone standardy, m.in. w celu płynnej i wydajnej gry. Komputery gamingoweskłada się właśnie pod tym kątem – dobiera się procesor, kartę graficzną czy płytę główną tak, aby spełniały jak najwyższe wymagania producentów nowoczesnych gier.
Poza tym składanie komputera na własną rękę może być opłacalne, jeśli można kupować poszczególne części w atrakcyjnych cenach. Minus już znasz – trzeba poświęcić na to sporo czasu, głównie na wybieranie i zamawianie komponentów, w dalszej kolejności na ich fizyczne łączenie. Pod tym względem dużo wygodniejsza jest wizyta w sklepie i zostawienie w kasie kilku-kilkunastu tys. zł na komputer o określonych parametrach. Wybór należy jednak do Ciebie, a każda decyzja broni się w ostatecznym rozrachunku.
-
Kto złoży komputer w Szczecinie?
Jeżeli szukasz pomocy informatycznej w Szczecinie na miejscu działają sklepy i serwisy komputerowe, do których możesz zwrócić się z pytaniem o pomoc w realizacji bardzo spersonalizowanego zamówienia. Być może masz też wśród znajomych profesjonalnych graczów lub pasjonatów z doświadczeniem, którzy pozwoliłoby wspólnymi siłami złożyć komputer. Ostatecznie możesz szukać wsparcia w większych miastach, np. Lubinie, Legnicy czy Wrocławiu albo przez Internet. Możesz też złożyć komputer samodzielnie. Na ten krok decyduje się naprawdę wiele osób, a szukanie potencjalnych oszczędności jest tylko jednym z wielu argumentów, by rzeczywiście podjąć się tego na własną rękę.
-
Samodzielnie składanie komputera gamingowego
Aby złożyć komputer od podstaw, wbrew pozorom wcale nie potrzeba bardzo zaawansowanej wiedzy czy specjalistycznego sprzętu. Co więcej, w Internecie znajdziesz potężną dawkę bezpłatnej wiedzy zarówno w polskich, jak i zagranicznych źródłach. Wskazówek, poradników czy materiałów wideo poszukaj:
-
na forach i grupach facebookowych,
-
na specjalistycznych portalach,
-
na YouTube.
W wielu aktualnych i wiarygodnych artykułach czy filmach autorzy podają konkretne propozycje, jakie komponenty połączyć w komputerze w cenie np. do 3, 5 czy 10 tys. zł. Sporządzenie listy zakupów jest bardzo pomocne. W ramach zakupów wybieraj sprawdzone sklepy, np. płyty główne ASROCKczy karty graficzne NVIDIA oraz AMD zamówisz w sferis.pl. To samo dotyczy obudowy, zasilacza, pamięci RAM, procesora czy dysku twardego. Po złożeniu jednostki centralnej warto też poświęcić czas na przemyślany dobór urządzeń peryferyjnych, tak istotnych z punktu widzenia gracza – klawiatury, myszki czy zestawu słuchawkowego.
To, czy mieszkasz w Szczecinie, Warszawie, czy Nowym Jorku, nie ma większego znaczenia. W dobie zakupów online i wiedzy na wyciągnięcie ręki każdy może spróbować samodzielnie złożyć komputer na miarę swoich potrzeb i możliwości.