Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

pexels-monstera-58495631
pexels-monstera-58495631
Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, banki wręcz walczą o każdego klienta, oferując coraz korzystniejsze warunki współpracy.

Czy wiesz, że dzisiaj możesz zaciągnąć wspólny kredyt gotówkowy, czyli kredyt ze współkredytobiorcą? Kiedy takie zobowiązanie jest opłacalne i czy jego warunki są nadal atrakcyjne? Dowiedz się więcej już teraz.

Wspólny kredyt gotówkowy - kto może zaciągnąć?

Co ciekawe, wspólny kredyt gotówkowy mogą zaciągnąć osoby, które nie są ze sobą spokrewnione. Możliwy jest wspólny kredyt bez ślubu, czyli w związku partnerskim, kredyt gotówkowy na dwie osobymożna zaciągnąć też z mamą, siostrą albo przyjacielem. Tak naprawdę dla banku zupełnie nie ma znaczenia linia pokrewieństwa, ale priorytetem wciąż pozostaje zdolność kredytowa kredytobiorców.

Jeśli poznałeś już zasady typu "kredyt gotówkowy kto może dostać”, sprawdź również, w jakich sytuacjach warto postarać się o takie zobowiązanie.

Wspólny kredyt gotówkowy we dwoje - kiedy warto zaciągnąć?

Najczęściej kredyt gotówkowy zaciągany jest samodzielnie, istnieją jednak przypadki, w których bardziej opłacalne jest wzięcie takiego zobowiązania w dwie osoby. Zdarza się, że jest to zresztą jedyna możliwość, aby w ogóle móc podjąć współpracę z instytucją bankową.

Kredyt gotówkowy na 2 osoby sprawdza się w sytuacji, kiedy jeden kredytobiorca nie wykazuje odpowiedniej zdolności kredytowej i nie ma szans na współpracę z bankiem. Najczęściej to przypadki, kiedy kredyt gotówkowy ma być brany na znaczną wartość czy długi okres spłaty.

Dzięki temu, że kredyt gotówkowy brany jest wspólnie z drugą osobą, bank łączy ich zdolność kredytową, która od razu staje się lepsza. Pod uwagę brane są przecież dochody dwóch osób dla jednego zobowiązania.

Pamiętaj jednak, że wnioskowanie o kredyt gotówkowy ze współkredytobiorcą ma sens tylko wtedy, kiedy druga osoba generuje wystarczające dochody, a jej historia kredytowa jest pozytywna. Potencjalni kredytobiorcy, którzy mają długi albo status osoby bezrobotnej, raczej nie mają szans na współpracę z bankiem.

Wspólny kredyt gotówkowy - odpowiedzialność za spłatę

Wspólny kredyt gotówkowy jest korzystny także pod względem regulowania należności z tytułu miesięcznych rat. W tym przypadku odpowiedzialność za spłatę rozkładana jest na dwie osoby. Jeśli jedna ma problemy finansowe, raty musi regulować drugi kredytobiorca. Dla samych banków jest to dodatkowe zabezpieczenie, w ten sposób minimalizowane jest ryzyko ewentualnej niewypłacalności, dzięki czemu wspólny kredyt gotówkowy może być udzielany na lepszych, bardziej atrakcyjnych i opłacalnych warunkach.

Bank może zaoferować niższe oprocentowanie i mniejszą marżę, dzięki czemu zobowiązanie jest finalnie po prostu tańsze. Zwróć jednak uwagę, że każda instytucja bankowa realizuje własną politykę współpracy z bankiem, dlatego warunki kredytowe mogą się od siebie znacznie różnić. Najlepiej jest zweryfikować co najmniej kilka konkurencyjnych ofert na 17bankow.com, aby wybrać najlepszy, wspólny kredyt gotówkowy.

Wspólny kredyt a rozwód

Co dzieje się ze zobowiązaniem kredytowym, jeśli zostało ono zaciągnięte przez współmałżonków, którzy teraz zdecydowali się na rozwód? W najlepszej sytuacji należy dojść do porozumienia, aby odpowiedzialność za regulowanie należności nadal spoczywała na obu stronach zobowiązania.

Jeśli jeden z małżonków przestał spłacać raty kredytu, niestety drugi musi regulować takie należności. O podział zobowiązania kredytowego można postarać się sądownie, ale najlepszą opcją jest dopisanie polubownego aneksu do umowy z bankiem.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty