Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Dobrze dobrana, atrakcyjna nazwa domeny to nasza wizytówka w sieci. Jej wykorzystanie nie będzie jednak efektywne, jeśli usługa hostingowa, na której polegamy, okaże się kiepskiej jakości. Dzięki hostingowi nasza strona internetowa e-sklep lub serwis jest widoczny dla wszystkich użytkowników w sieci 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ale jak stwierdzić, że wybrany hosting jest wysokiej jakości? Jak nie zgubić się w labiryncie ofert rynkowych? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę decydując się na konkretną usługę, czytając poniższy tekst.

Co obejmuje oferta hostingu?


Wybierając usługę hostingową, najpierw sprawdźmy niedrogi hosting www. Operatorzy internetowi udostępniają klientom swoje zasoby na różne sposoby. Oferują drogie serwery dedykowane, VPS (ang. Virtual Private Server) oraz hosting współdzielony. Tym ostatnim powinni zainteresować się właściciele niewielkich serwisów czy sklepów internetowych.

W ramach hostingu współdzielonego operator udostępnia każdemu użytkownikowi parametry techniczne określone w umowie. Klient może korzystać z zasobów dostawcy usługi, ale nie ma wpływu na zarządzanie przestrzenią dyskową ani fizyczną lokalizację swoich danych. Dla „małych” użytkowników nie ma to większego znaczenia, ponieważ ta forma hostingu jest przeznaczona dla klientów, którzy nie są zainteresowani zarządzaniem zasobami, lecz potrzebują jedynie dobrze chronionego miejsca na swoje pliki.

Hosting współdzielony może być niedrogą usługą przy zapewnieniu bardzo dobrych parametrów. Serwery są zorganizowane w sposób najbardziej odpowiadający dostawcy usług internetowych, ale jednocześnie utrzymywane na równie wysokim poziomie technicznym, co serwery dedykowane czy VPS.


Hosting współdzielony, który spełnia nasze oczekiwania


Zwykle hosting współdzielony oferuje dwa lub trzy pakiety do wyboru. Podejmując decyzję, warto się przyjrzeć każdemu z nich, gdyż często dostawcy konstruują je tak, aby zapewnić jak najlepsze warunki określonej grupie odbiorców. W większości przypadków użytkownicy prostych stron internetowych mają inne potrzeby, niż właściciele sklepów internetowych, a poszczególne pakiety uwzględniają te różnice.

Bez względu na to, który pakiet wybierzesz, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na parametry, które powinien zapewnić każdy usługodawca. Będą to w szczególności: ciągłość dostępu do usługi (SLA), niezawodność łącza internetowego, backup danych czy zapobieganie cyberprzestępczości.


Na co zwrócić uwagę wybierając pakiet?


Wybierając konkretny pakiet w ramach hostingu współdzielonego, warto zwrócić szczególną uwagę na te parametry, które odgrywają najważniejszą rolę. Obejmują one:

  • dowolne podzielenie umownej przestrzeni dyskowej zgodnie z potrzebami użytkownika;

  • nieograniczone transfery — podczas gdy małe serwisy wykorzystują tylko kilka gigabajtów transferów miesięcznie i brak limitów nie ma dla nich znaczenia, nieograniczone transfery mogą stać się cenne, jeśli witryna się rozrośnie;

  • możliwość zarejestrowania większej liczby domen – pozwala to na obsługę wielu stron internetowych w ramach jednej usługi hostingowej, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Jeśli twoja strona jest oparta na WordPress, Joomla lub Drupal, zwróć szczególną uwagę na oferowane usługi dla CMS. Wybierz dostawcę, który pozwoli Ci zainstalować właściwy CMS, a także zapewni możliwość korzystania z automatycznych instalatorów, co znacznie skraca czas pracy nad stroną.


Ważne parametry poczty e-mail w hostingu współdzielonym


Poza opisanymi w poprzedniej części tekstu istotne są także kwestie związane z obsługą poczty, a w szczególności:

  • możliwość uruchomienia jej we własnej domenie;

  • nieograniczona liczba kont e-mail;

  • możliwość tworzenia niezbędnych list mailingowych, co jest ważne np. dla firm korzystających z tej formy marketingu;

  • konfiguracja automatycznej odpowiedzi;

  • ochrona antyspamowa i antywirusowa.

Wybierając ofertę hostingową, warto również zwrócić uwagę na tzw. multipocztę. Różni dostawcy stosują różne nazewnictwo dla tej usługi, ale w każdym przypadku polega ona na tym, że dostawca hostingu umożliwia tworzenie wielu identycznych loginów. Tworząc adresy e-mail o tej samej nazwie, (np. kontakt) otrzymujemy samodzielnie działające skrzynki pocztowe takie jakkontakt@magazyn.pl, kontakt@recepcja.pl orazkontakt@laboratorium.pl.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty