Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Faktoring to nowoczesne metoda finansowania biznesu. Skuteczne narzędzie walki o utrzymanie bieżącej płynności finansowej. Rosnąca na przestrzeni lat popularność usługi doprowadziła do powstania wielu różnych odmian faktoringu. Jedną z najbardziej interesujących jest niewątpliwie faktoring zaliczkowy, który znać powinien każdy przedsiębiorca. Kiedy i w jaki sposób można uzyskać zaliczkę w firmie faktoringowej?

Jak działa faktoring w klasycznej postaci?

W klasycznej postaci faktoring pozwala na sfinansowanie faktur, które wystawiono kontrahentom z odroczonym terminem płatności. Jeśli przedsiębiorca sprzedaje konkretne towary kontrahentowi, ale zgadza się na kredyt kupiecki – tj. odroczenie terminu płatności o kilka tygodni czy miesięcy – naraża się na trudności z utrzymaniem płynności finansowej. Do czasu otrzymania należności musi bowiem pokrywać wszystkie koszty działania z innych środków.

Właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdza się faktoring. O ile faktura jest nieprzeterminowana, przedsiębiorca może ją sprzedać firmie faktoringowej i tym samym odzyskać zamrożone na niej należności. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć można na dowolny cel, a sam faktoring wrzucić w koszty uzyskania przychodów i tym samym zredukować nieco koszt usługi.

Czym jest faktoring zaliczkowy?

Zdarza się, że przedsiębiorca nie dysponuje fakturą, którą mógłby sfinansować, ale pilnie potrzebuje środków. Jeśli pojawia się szansa na nawiązanie korzystnej współpracy czy realizację określonego zlecenia, ale przedsiębiorcy brakuje środków na rozpoczęcie prac nad kontraktem, może on sięgnąć po faktoring zaliczkowy.

Jak działa to w praktyce? Przedsiębiorca nawiązuje współpracę z kontrahentem i umawia się na konkretny jej zakres. Kontaktuje się następnie z firmą faktoringową (wszystko można co do zasady załatwić online) w celu uzyskania z zaliczki na poczet realizacji kontraktu. Po realizacji zlecenia przedsiębiorca oddaje pożyczone środki firmie faktoringowej lub spłaca zaliczkę, finansując ją wystawioną kontrahentowi fakturą.

Kto powinien zainteresować się faktoringiem?

Faktoring przez długie lata uznawany był za usługę zarezerwowaną wyłącznie dla dużych podmiotów, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Po faktoring sięgnąć może dosłownie każdy przedsiębiorca – niezależnie od skali i rodzaju prowadzonego biznesu, który dysponuje nieprzeterminowaną fakturą z odroczonym terminem płatności.

Faktoring w klasycznej postaci doskonale sprawdza się w trudnych sytuacjach, ale też pozwala szybko zdobyć niezbędne środki na określone cele – np. inwestycje lub korzystny zakup materiałów (nierzadko rezygnacja z kredytu kupieckiego umożliwia wynegocjowanie sporego rabatu). Faktoring zaliczkowy to z kolei rozwiązanie idealne dla przedsiębiorców, którzy w danym momencie nie dysponują niezbędnymi środkami na realizację zlecenia, ale nie chcą z możliwości tej rezygnować. Niezbędne środki dostarczy firma faktoringowa, z którą następnie przedsiębiorca rozliczy się po wystawieniu faktury kontrahentowi.

Artykuły sponsorowane

12345
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty