Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Większość ostrzeżeń obowiązuje do północy w poniedziałek. źródło: https://pixabay.com/pl/photos/jeszcze-elementy-rzeczy-chodnik-2608455.
Większość ostrzeżeń obowiązuje do północy w poniedziałek. źródło: https://pixabay.com/pl/photos/jeszcze-elementy-rzeczy-chodnik-2608455.
Nawałnica w Łodzi i okolicach. Strażacy interweniowali prawie 100 razy.
Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi starszy kapitan Jędrzej Pawlak mówił, że najwięcej pracy strażacy mieli w stolicy regionu.

- Po południowej burzy łódzcy strażacy otrzymali ponad 60 zgłoszeń dotyczących połamanych gałęzi i konarów drzew. W powiecie łódzkim wschodnim ta liczba sięgnęła 25, a w Zgierzu - 8. W pozostałych powiatach sytuacja jest dużo lepsza, tam doszło do kilkunastu interwencji -
informował Pawlak.

IMGW ostrzega przed deszczem z burzami w województwie łódzkim, ale także na zachodnim Mazowszu, na Pomorzu Zachodnim, na północnych krańcach lubuskiego, w Kujawsko-Pomorskiem i w większej części Wielkopolski.

Większość ostrzeżeń obowiązuje do północy. Dla kujawsko-pomorskiego trochę dłużej - do późnych godzin nocnych, a dla Pomorza Zachodniego - do wtorku do południa.
- Po południowej burzy łódzcy strażacy otrzymali ponad 60 zgłoszeń dotyczących połamanych gałęzi i konarów drzew - informował Pawlak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty