Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Brexit, tureckie operacje militarne w Syrii i skutki upadku biura Thomas Cook - to niektóre z tematów obrad Parlamentu Europejskiego w rozpoczynającym się tygodniu.
Europarlament podsumuje posiedzenie Rady Europejskiej, nie zabraknie więc tematu brexitu. Europosłowie najprawdopodobniej ustosunkują się do prośby premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona o przełożenie terminu brexitu, planowanego obecnie na 31 października.

Trudne wystąpienie przed Parlamentem Europejskim czeka również ustępującego szefa Komisji Europejskiej, Jeana-Clauda Junckera. Eurodeputowani podsumują i ocenią pięć lat sprawowania przez niego, tego w praktyce najważniejszego stanowiska we wspólnocie.

Parlament Europejski zajmie się też sprawami bieżącymi, między innymi tureckimi operacjami wojskowymi w Syrii oraz upadkiem biura podróży Thomas Cook.

Wbrew wcześniejszym planom, w tym tygodniu nie odbędzie się głosowanie nad nowym składem Komisji Europejskiej z Ursulą von der Leyen na czele. Powodem są problemy w Parlamencie Europejskim z akceptacją kandydatów na komisarzy. Przed miesiącem komisja prawna odrzuciła kandydatury z Węgier i Rumunii z powodu konfliktu interesów. W ubiegłym tygodniu europosłowie z komisji przemysłu i rynku wewnętrznego odrzucili kandydatkę z Francji z powodu zarzutów korupcyjnych.

Posiedzenie Parlamentu Europejskiego potrwa do czwartku.
Relacja Karola Surówki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty