Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Akcja "Szlachetna Paczka". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Akcja "Szlachetna Paczka". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Z roku na rok wzrasta liczba osób pomagających potrzebującym w ramach akcji Szlachetna Paczka. Tej zimy przed Bożym Narodzeniem upominki przygotowywało ponad 550 tysięcy osób.
- W inicjatywę włączają się także osoby znane i autorytety - mówi Joanna Sadzik, wiceprezes zarządu stowarzyszenia Wiosna - organizatora akcji Szlachetna Paczka. - W tym roku średnia wartość paczki to ponad 3 tysiące złotych wydanych na prezent dla jednej rodziny. Najpiękniejsza liczba to 14562 obdarowane rodziny. Skala pomocy to ponad 46 milionów złotych.

Szlachetna Paczka wyróżnia się na tle innych charytatywnych akcji swoją formą. - Darczyńcy pomagają konkretnym osobom, znając ich potrzeby i marzenia - dodaje Sadzik. - To nie jest po prostu kurtka zimowa, która gdzieś tam wisi w sklepie, ale ta konkretna różowa np. z Elzą z Krainy Lodu. Jeśli któreś z dzieci marzy o piórniku, to jest piórnik, na którym są Transformersy, albo Gwiezdne Wojny. Dlatego ten prezent jest taki niezwykły, bo jest prezentem. To nie są rzeczy, których chcemy pozbyć się z domu, ale tylko specjalnie wybrane rzeczy dla tej konkretnej osoby.

Szlachetna Paczka miała swój finał w miniony weekend. Akcję zorganizowano po raz 19.
- W inicjatywę włączają się także osoby znane i autorytety - mówi Joanna Sadzik, wiceprezes zarządu stowarzyszenia Wiosna - organizatora akcji Szlachetna Paczka.
- Darczyńcy pomagają konkretnym osobom, znając ich potrzeby i marzenia - dodaje Sadzik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

1234567

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty