Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wicemarszałek Sejmu zdobyła 345 z blisko 500 głosów uczestników konwencji. Fot. twitter.com/Platforma_org
Wicemarszałek Sejmu zdobyła 345 z blisko 500 głosów uczestników konwencji. Fot. twitter.com/Platforma_org
Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta.
Wicemarszałek Sejmu pokonała w partyjnych prawyborach prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Wicemarszałek Sejmu zdobyła 345 z blisko 500 głosów uczestników konwencji. Jacek Jaśkowiak zdobył poparcie 125 członków Koalicji Obywatelskiej.

Po ogłoszeniu wyników Małgorzata Kidawa-Błońska dziękowała uczestnikom konwencji PO i swojemu konkurentowi. - Chciałabym ci Jacku bardzo podziękować i chciałabym, żeby kampania wyglądała tak jak nasza prekampania w tych wyborach. Wiem, że tak nie będzie, ale to moje marzenie. Zaczynamy wielką grę. Ja wiem, że ją wygramy. Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą - zapowiedziała Kidawa-Błońska i dodała, że "pracę zaczyna już jutro".

Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, prezydent Polski powinien brać aktywny udział w rozwiązywaniu politycznych sporów, w rozwoju kultury, w obronie sądów i samorządów oraz w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego.

Małgorzacie Kidawie-Błońskiej zwycięstwa w prawyborach gratulował Jacek Jaśkowiak. - Od dzisiaj wspieramy wszyscy, cała Platforma, ale mam nadzieję, że wkrótce również cała opozycja - powiedział samorządowiec. Jego zdaniem, będą to "najważniejsze wybory od trzydziestu lat".

Podczas konwencji w Warszawie głos zabrał również szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Polityk zapowiedział między innymi "przywrócenie ładu w sądownictwie i służbie zdrowia" oraz walkę ze smogiem i zmianami klimatu.

Podczas konwencji w Warszawie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej podjęła również decyzję w sprawie harmonogramu wyboru przewodniczącego partii. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 25 stycznia. Grzegorz Schetyna nie ogłosił jeszcze, czy będzie ubiegał się o reelekcję.
Po ogłoszeniu wyników Małgorzata Kidawa-Błońska dziękowała uczestnikom konwencji PO i swojemu konkurentowi.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty