Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / Dinkum
Fot. www.wikipedia.org / Dinkum
Dwie osoby zginęły w wyniku powodzi w południowo-zachodniej Francji. W dziewięciu departamentach obowiązuje stan alarmowy. W górach występuje niebezpieczeństwo zejścia lawin.
Ofiary powodzi to dwóch mężczyzn w wieku siedemdziesięciu lat - jednego porwał wartki nurt rzeki, gdy wyszedł sprawdzić pocztę, drugi to kierowca, który uderzył samochodem w przewrócone przez wiatr drzewo. Co najmniej pięć kolejnych osób odniosło obrażenia, gdy na ich pojazdy runęły konary drzew. W wielu rejonach środkowej Francji woda nie nadaje się do picia. Dzisiaj jest oczekiwany szczyt fali powodziowej. 15 tysięcy gospodarstw jest pozbawionych prądu. Niemal tysiąc ewakuowanych mieszkańców będzie mogło wrócić do domów nie wcześniej w poniedziałek.

Także Normandię dotknął żywioł - tam z kolei ponad 10 tysięcy gospodarstw jest pozbawionych elektryczności. Trudna sytuacja panuje na Korsyce, nad którą szalała wichura. W porywach jej prędkość dochodziła do 150 kilometrów na godzinę.

Intensywne opady śniegu w górach spowodowały, że dwie stacje narciarskie w Pirenejach są odcięte od świata. Tam też, jak i w Alpach, wprowadzono alarm zagrożenia lawinowego. W Val d’ Isere spadło tyle śniegu i wiał tak silny wiatr, że odwołano rozegranie slalomu mężczyzn w ramach alpejskiego Pucharu Świata.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty