Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Zmarł polski żołnierz pełniący misję na Łotwie. Służył w Polskim Kontyngencie Wojskowym wchodzącym w skład wielonarodowej grupy bojowej NATO. O śmierci Polaka poinformowało łotewskie ministerstwo obrony.
Polski żołnierz zmarł w czasie wolnym od ćwiczeń, podczas prywatnego treningu biegowego.

"Łączymy się myślami z rodziną oraz kolegami z jednostki zmarłego. Jest to również dotkliwa strata dla Łotwy, ponieważ razem z Polską podobnie rozumiemy kwestie bezpieczeństwa" - napisał w komunikacie łotewski minister obrony Artis Pabriks.

"Straciliśmy jednego z naszych żołnierzy. Składam szczere kondolencje rodzinie i żołnierzom z polskiego kontyngentu. Podobnie jak sto lat temu polscy żołnierze wraz z Łotyszami ramię w ramię walczyli o wyzwolenie Łatgalii, tak dziś dbają z naszymi sojusznikami o bezpieczeństwo w regionie" - napisał dowódca Sił Zbrojnych Łotwy Leonids Kalninsz.

Wielonarodowe grupy bojowe zostały rozmieszczone w krajach bałtyckich i w Polsce w 2017 roku. Na Łotwie tworzą ją żołnierze z Albanii, Czarnogóry, Czech, Estonii, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Słowenii i Włoch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty