Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. CBA
Fot. CBA
Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego senatora, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.
W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej CBA podaje, że zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne. Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzut przyjęcia wielomilionowych łapówek, a dyrektor PFRON wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach - napisano w komunikacie.

Funkcjonariusze CBA z Krakowa prowadzą postępowanie "w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji" - można przeczytać w komunikacie.

Zarzuty usłyszało do tej pory 24 podejrzanych.
Relacja Katarzyny Ingram [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty