Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Moskwianie wyszli na ulice, by wspominać ofiary zabójstw politycznych. Marsz pamięci zorganizowano w 11. rocznicę zamordowania publicystki dziennika „Nowaja Gazieta” Anastasiji Baburowej i współpracującego z nią adwokata Stanisława Markiełowa.
Uczestnicy marszu pamięci wspominają także innych dziennikarzy i działaczy obywatelskich, którzy stracili życie, ponieważ ujawniali prawdę o nadużyciach władz Rosji.

W trakcie demonstracji, część osób wyraziła sprzeciw wobec zapowiedzianych przez Władimira Putina poprawek do konstytucji.

Związana z moskiewską opozycją Julija Galiamina powiedziała, że "propozycje zgłoszone przez prezydenta są niezrozumiałe i niedemokratyczne". "My uważamy, że to jest zamach stanu i prosimy międzynarodową społeczność o zrozumienie. Oczywiście, że władze będą teraz nas wszystkich oszukiwać, mącić wodę i manipulować, a to nie jest zbyt przyjemne" - dodaje opozycyjna polityk.

Podobne zdanie wyraziło w ostatnim czasie wielu rosyjskich ekspertów i niezależnych komentatorów. W ich ocenie, Władimir Putin chce utrzymać władzę po wygaśnięciu prezydenckiej kadencji.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty