Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Robert Biedroń zapowiedział ponadto wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości co najmniej 1600 zł. Fot. twitter.com/RobertBiedron
Robert Biedroń zapowiedział ponadto wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości co najmniej 1600 zł. Fot. twitter.com/RobertBiedron
Przewodniczący Wiosny, Robert Biedroń na konwencji w Słupsku został zaprezentowany jako kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich. Europoseł jest popierany przez partie Lewica Razem i Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Robert Biedroń zapewnił, że w razie wyboru, będzie podejmował inicjatywy ustawodawcze.

- Będę walczył o naprawę systemu opieki zdrowotnej, o dofinansowanie jej na europejskim poziomie: 7,2 PKB. Kolejnym krokiem musi być reforma polityki lekowej. Będę walczył o ustawową gwarancję, że żaden lek na receptę nie będzie kosztował więcej niż 5 zł. Zaproponuję, jako prezydent powszechny, ogólnopolski, dobry program mieszkalnictwa: budowy mieszkań na wynajem - zapowiadał Robert Biedroń.

Robert Biedroń zapowiedział ponadto wprowadzenie minimalnej emerytury w wysokości co najmniej 1600 zł.

Na konwencji przemawiali m.in. prezydent miasta Słupsk, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Adrian Zandberg z Lewicy Razem i Włodzimierz Czarzasty - lider SLD.

Datę wyborów prezydenckich ogłosi marszałek Sejmu. Po opublikowaniu postanowienia o zarządzeniu wyborów ruszy kampania wyborcza.
Zaproponuję, jako prezydent powszechny, ogólnopolski, dobry program mieszkalnictwa: budowy mieszkań na wynajem - zapowiadał Robert Biedroń.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty