Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kadencja sędziów wybranych przez parlament trwa cztery lata, pozostałych sędziów dziewięć lat. źródło: https://www.facebook.com/prezydentpl/
Kadencja sędziów wybranych przez parlament trwa cztery lata, pozostałych sędziów dziewięć lat. źródło: https://www.facebook.com/prezydentpl/
Prezydent Andrzej Duda powołał nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej. Znalazło się w niej dziewięciu członków: siedmiu wybranych przez Sejm oraz dwóch sędziów z Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego.
Po wręczeniu nominacji prezydent powiedział, że PKW dbając o właściwy przebieg wyborów pełni fundamentalną rolę w ustroju państwa demokratycznego.

Andrzej Duda dodał, że praca Państwowej Komisji Wyborczej jest związana z niezwykłą odpowiedzialnością i w bardzo szczególny sposób jest obserwowana przez społeczeństwo.

- Dziękuję za podjęcie tej misji. Wszyscy panowie jesteście doświadczonymi prawnikami, część z panów ma już doświadczenie pracy w Państwowej Komisji Wyborczej. Co bardzo istotne: część z panów ma także dorobek naukowy na tle prawa wyborczego i to prawa wyborczego nie tylko w naszym kraju ale także i na tle porównawczym z innymi krajami europejskimi. Nie mam więc żadnych wątpliwości, że w sensie merytorycznym jesteście panowie doskonale przygotowani do tego, by tę misję zrealizować - powiedział prezydent Duda.

Z rekomendacji Sejmu w PKW zasiedli: Zbigniew Cieślak, Dariusz Lasocki, Arkadiusz Pikulik, Ryszard Balicki, Konrad Składowski, Liwiusz Laska i Maciej Miłosz. Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazał do PKW Sylwestra Marciniaka a prezes Trybunału Konstytucyjnego Wojciecha Sycha.

Kadencja sędziów wybranych przez parlament trwa cztery lata, pozostałych sędziów dziewięć lat.

W trakcie uroczystości minutą ciszy upamiętniono zmarłego w niedzielę dotychczasowego członka PKW, sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka.
Nie mam więc żadnych wątpliwości, że w sensie merytorycznym jesteście panowie doskonale przygotowani do tego, by tę misję zrealizować - powiedział prezydent Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty