Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Josep Borrell. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Josep_Borrell
Josep Borrell. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Josep_Borrell
Unia Europejska musi rozważyć wszystkie możliwe sposoby utrzymania zawieszenia broni w Libii - powiedział szef unijnej dyplomacji Josep Borrell pytany o możliwość wysłania europejskich wojsk do tego kraju.
Sytuacja w Libii jest jednym z tematów spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli.

- Zawieszenie broni wymaga kogoś kto będzie to kontrolował. Nie można powiedzieć - jest zawieszeni broni i zapomnieć o sprawie. Jest oczywiste, że embargo na dostawy broni wymaga kontroli na wysokim poziomie. Jeśli zawieszenie broni ma być przestrzegane, ktoś tego musi pilnować, albo ONZ, Unia Afrykańska, czy Unia Europejska. Ktoś to musi zrobić - powiedział szef unijnej dyplomacji.

Konieczność utrzymania zawieszenia broni i przestrzegania embarga na dostawy broni uzgodnili w niedzielę uczestnicy międzynarodowej konferencji pokojowej w Berlinie poświęconej Libii.

Wzięli w niej udział m.in. kanclerz Niemiec, prezydenci Rosji, Turcji i Francji oraz premierzy Wielkiej Brytanii i Włoch. Do Berlina przyjechali także przywódcy dwóch obozów walczących ze sobą o kontrolę nad Libią - premier rządu jedności narodowej Fajiz as-Saradż oraz dowódca antyrządowych wojsk, generał Chalifa Haftar.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty