Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Trwa drugi dzień oficjalnej wizyty szefa polskiego rządu w Tokio. Fot. twitter.com/PremierRP
Trwa drugi dzień oficjalnej wizyty szefa polskiego rządu w Tokio. Fot. twitter.com/PremierRP
Polska ma jedne z najlepszych warunków inwestycyjnych na świecie - przekonywał podczas spotkania z japońskimi inwestorami premier Mateusz Morawiecki. Trwa drugi dzień oficjalnej wizyty szefa polskiego rządu w Tokio.
Rozpoczęły go seminaria poświęcone polsko-japońskiej współpracy gospodarczej. Firma Toshiba Carrier Corporation (TCC) ogłosiła otworzenie w tym roku w Gnieźnie pierwszego europejskiego zakładu produkcyjno-dystrybucyjnego. Inwestycja ma przekroczyć 100 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami japońskich firm, które już teraz są obecne w naszym kraju. - Stworzyliśmy warunki dla inwestorów, które przez ekspertów chociażby z Global Investment Index czy Ernst & Young określane są jako jedne z najlepszych na świecie. Japonię i japońskie firmy traktujemy jako znakomitego partnera do tej drogi szybkiego rozwoju wysokich technologii w Polsce - mówił premier.

Prezes japońskiego koncernu Toshiba Carrier Toru Kubo, który zainwestował w naszym kraju, zwrócił uwagę na dobry klimat inwestycyjny w Polsce. - Korzystając z systemu zachęt inwestycyjnych rozpoczynamy naszą działalność w Polsce. Chciałem podziękować za wsparcie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - mówił.

Od 5 do 7 mld złotych nowych inwestycji może przyciągnąć Polska po rozmowach inwestycyjnych w Tokio - poinformował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Przy okazji wizyty premiera Polski w Japonii PAIH zorganizował seminaria gospodarcze poświęcone inwestycjom bezpośrednim, energetyce i współpracy infrastrukturalnej.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty