Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org
Fot. www.wikipedia.org
W Belgii po raz pierwszy zatrzymano migrantów, którzy próbowali przedostać się małą łodzią do Wielkiej Brytanii. To sprowokowało komentarze, że przemytnicy ludzi i migranci zmieniają sposób działania, by nielegalnie przedostawać się z kontynentu na Wyspy Brytyjskie.
Do tej pory coraz więcej osób próbowało przedostać się małymi łodziami z Francji do Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku francuskie patrole morskie zatrzymały 173 łodzie z kilkunastoma osobami na pokładzie każdej z nich.

Ostatnie miesiące przyniosły nasilenie się patroli w strefie przybrzeżnej Francji. Według belgijskich mediów, zatrzymanie łodzi u wybrzeży Belgii może sugerować, że ta droga dla przemytników ludzi i samych migrantów jest łatwiejsza.

W przeszłości, jeśli migranci wybierali Belgię, to próbowali przedostać się do ciężarówek, które później promami przepływały do Wielkiej Brytanii. Jednak Belgia zwiększyła ostatnio kontrole w portach, a parkingi przy autostradach, na zlecenie rządu zaczęła monitorować agencja ochrony. Imigranci wykorzystywali bowiem postoje kierowców samochodów ciężarowych na parkingach, by włamać się do przyczep, przedostać na prom, a później do Wielkiej Brytanii.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty