Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Miasto Miami na amerykańskiej Florydzie. Fot. www.wikipedia.org / Marc Averette
Miasto Miami na amerykańskiej Florydzie. Fot. www.wikipedia.org / Marc Averette
Biznesmeni, liderzy Polonii i dyplomaci spotkali się w Miami na kolejnym Kongresie 60 milionów, czyli globalnym zjeździe Polaków.
Uczestnicy forum podkreślali, że Kongres służy budowaniu bliższych związków Polonii z krajem oraz promowaniu Polski jako kraju sukcesu gospodarczego.

Uczestnicy Kongresu 60 milionów dyskutowali o wizerunku Polski za granicą, możliwościach inwestowania, a także o nowych polonijnych projektach biznesowych i społecznych w USA. Beata Drzazga w firmy Betamed, która wspiera Kongres od początku jego działalności mówi, że obserwuje wzrost uznania dla Polski i Polaków. - Spotkałam tu wiele osób, które bardzo kibicują Polsce i które nie wiedziały, że tak bardzo się rozwinęliśmy w ostatnich latach - powiedziała.

Wśród uczestników Kongresu 60 milionów są uczestnicy z całego świata. Eva Hussain z Australii, która prowadzi firmę pomagającą obcokrajowcom mającym polskie korzenie uzyskiwać polskie obywatelstwo mówi, że Polska stała się modnym krajem.

- Do Polski się teraz jedzie, by żyć i pracować. Kiedyś ludzie się tych korzeni wstydzili, ale to się bardzo zmieniło. Wiele osób odkrywa polskie korzenie i chce w Polsce być - mówi rozmówczyni Polskiego Radia.

W sobotę uczestnicy Kongresu 60 milionów wezmą udział w Balu Polonaise organizowanym po raz 48. w Miami przez działaczkę polonijną, szefową Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej Blankę Rosenstiel.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty