Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Chiny. Fot. www.google.pl/maps
Chiny. Fot. www.google.pl/maps
Francja i Stany Zjednoczone zapowiedziały ewakuację swoich obywateli z chińskiego Wuhan, gdzie znajduje się ognisko zarażeń koronawirusem.
Z nieoficjalnych informacji wynika też, że konsultacje dotyczące wycofania obywateli z miasta, objętego kwarantanną, prowadzą też resorty dyplomacji innych państw.

Przebywający w Wuhan obywatele Francji mają być ewakuowani autobusami do miejscowości Changsha - podał hongkoński dziennik „South China Morning Post”. Informacja o planowanej ewakuacji znalazła się na stronie francuskiego MSZ.

Podobną operację przeprowadzą Stany Zjednoczone. Dziennik „The Wall Street Journal” podał, że z Wuhan ewakuowanych zostanie około 1000 Amerykanów. Tymczasowo zamknięty zostanie tamtejszy amerykański konsulat. Wszyscy obywatele Stanów Zjednoczonych zostaną ewakuowani specjalnym samolotem, który może zabrać na pokład jednorazowo 230 pasażerów. Na pokładzie maszyny znajdować się ma specjalnie przeszkolony personel medyczny. Amerykanie będą ewakuowani bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych.

Podobne negocjacje z chińskim MSZ w sprawie wydostania z Wuhan swoich obywateli prowadzą też inne kraje. Agencja RIA podała, że trwają rozmowy o ewakuacji z Wuhan obywateli Rosji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty