Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Na stoku w Zakopanem trwają charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim 12 godzin Slalom Maraton. Weźmie w nich udział między innymi prezydent Andrzej Duda.
Zjeżdżać na nartach będą też mistrzowie Polski, najlepsi trenerzy i instruktorzy w narciarstwie alpejskim z ostatnich 50 lat.

Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji Handicap Zakopane wyjaśniła, że zawodnicy będą jeździć charytatywnie przez 12 godzin. Będą to mistrzowie i reprezentanci Polski oraz najlepsi trenerzy i instruktorzy w narciarstwie alpejskim od lat 70. do dziś.

- Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich narciarzy, i amatorów, i profesjonalistów, dzieci, dorosłych, wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć Fundację Handicap Zakopane - podkreśliła Małgorzata Tlałka-Długosz.

Prezes fundacji zaznaczyła, że celem zawodów jest pobicie rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Jak dodała, wynosi on obecnie 698 kilometrów. - Mamy nadzieję go pobić, choć będzie bardzo trudno, bo w zeszłym roku warunki były bardzo dobre - wskazała Małgorzata Tlałka-Długosz.

Prezes podkreśliła, że główny cel zawodów to wsparcie podopiecznych fundacji. Dodała, że można pomagać na imprezie towarzyszącej, przyjeżdżając na Mini Slalom Maraton. "I zjeżdża się na nartach, po slalomie. Każdy przejazd po slalomie jest wsparty przez naszego sponsora głównego, PZU, konkretną kwotą na rzecz aktywizacji sportowej naszych podopiecznych" - wyjaśniła Małgorzata Tlałka-Długosz.

Fundacja Handicap Zakopane zajmuje się aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnościami, głównie intelektualnymi. 12H Slalom Maraton jest organizowany od 2015 roku.
Relacja Agnieszki Jasik (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty