Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
To "muzyczne Oscary". W niedzielę w Los Angeles po raz 62. zostaną rozdane najważniejsze wyróżnienia w dziedzinie muzyki, czyli nagrody Grammy. Podczas wydarzenia zostaną nagrodzeni najlepsi muzyczni twórcy za ostatni rok.
W przypadku muzycznych nagród Grammy są aż 84 kategorie. Wiadomo, że w ciągu trzygodzinnej transmisji telewizyjnej nie można zaprezentować ich wszystkich, dlatego ceremonia rozdania statuetek pozłacanych gramofonów podzielona jest na dwie części. W pierwszej przyznawane są one w kategoriach mniej popularnych, jak np. muzyka poważna czy elektroniczna.

W 2017 roku statuetką został nagrodzony m.in. nasz kompozytor Krzysztof Penderecki. W tej już telewizyjnej części na scenie są największe gwiazdy. Kto w tym roku otrzymał najwięcej nominacji?

- Lizzo, wokalistka, raperka uzyskała aż osiem nominacji - mówi krytyk muzyczny, dziennikarz z Chicago specjalizujący się w tej dziedzinie Tadeusz Szmelter. - Gwiazda muzyki pop Billie Eilish uzyskała sześć nominacji, podobnie jak raper Lil Nas X.

Gospodarzem tegorocznych nagród Grammy, tak samo jak w zeszłym roku będzie Alicia Keys.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty