Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / jennycepeda (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jennycepeda (CC0 domena publiczna)
26 ośrodków onkologicznych i hematologicznych z całego kraju organizuje w sobotę Dzień Drzwi Otwartych. Okazją do bezpłatnych badań są obchody 20. Światowego Dnia Walki z Rakiem.
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych do Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ulicy Roentgena w godzinach od 9.00 do 14.00.

Podczas Dnia Otwartego w Narodowym Instytucie Onkologii będzie można wykonać cytologię i mammografię oraz skorzystać z badania znamion dermatoskopem. Konsultacji i porad będą udzielali lekarze onkolodzy, dietetycy i fizjoterapeuci. Będzie można zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, poziom cukru we krwi, a także ciśnienie tętnicze. Chętni będą mogli dowiedzieć się, jak rzucić palenie oraz nauczyć się samobadania piersi.

W celu rejestracji na badania niezbędny jest dowód osobisty. Badania skierowane są do osób ubezpieczonych.

Organizatorem Dni Otwartych jest Polska Unia Onkologii. Listę placówek, które biorą udział w "białej sobocie" można znaleźć na stronie internetowej http://www.puo.pl.
W ramach "białej soboty” będzie można skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad i konsultacji - mówi onkolog profesor Piotr Rutkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty