Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. episkopat.pl
Fot. episkopat.pl
Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał aktu zawierzenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
W uroczystym akcie odczytanym przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Arcybiskupa Poznańskiego zawierzył chorych i cierpiących, posługujących im lekarzy i personel medyczny. Polecił także zmarłych i ich rodziny.

Arcybiskup Stanisław Gądecki słowami aktu zawierzenia prosił Boga o oddalenie pandemii koronawirusa: „W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka”. - modlił się.

Od poniedziałku na antenie Radia Szczecin transmitować będziemy rozważania wielkopostne "Rekolekcje z pustego wieczernika". Nauki głosił będzie ksiądz Andrzej Łysy, chrystusowiec i duszpasterz akademicki. Początek o godzinie 18.00.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty