Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedziało zaostrzenie kar za ataki na funkcjonariuszy służb mundurowych.
Projekt nowelizacji przepisów w tym zakresie ma być gotowy do końca miesiąca.

Szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział, że zaostrzone zostaną kary za czynną napaść na funkcjonariusza, znieważenie go i naruszanie jego nietykalności.

- Deklaruję, że do końca miesiąca przedstawię panu premierowi projekt nowelizacji przepisów w tym zakresie, podwyższający kary za te przestępstwa, ale dodatkowo wprowadzający obligatoryjną dla sądu w wypadku stwierdzenia przestępstwa - niezależnie od wysokości orzeczonej kary - dodatkowej kary finansowej, dotkliwej kary finansowej, która będzie odstraszała potencjalnych przestępców - tłumaczy Kamiński.

Minister Kamiński przedstawił również statystyki dotyczące przestępstw przeciwko policjantom, do których doszło w latach 2015-2020. Pokazują one, że w tym czasie 20 tysięcy razy doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
- Dodatkowo wprowadzający obligatoryjną dla sądu w wypadku stwierdzenia przestępstwa - niezależnie od wysokości orzeczonej kary - dodatkowej kary finansowej, dotkliwej kary finansowej, która będzie odstraszała potencjalnych przestępców - tłumaczy Kamiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty