Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / Robinson. B
Fot. www.wikipedia.org / Robinson. B
Francuskie władze wprowadziły weekendowy lockdown w miastach położonych na wybrzeżu w departamencie Alpy Nadmorskie, m.in. w Nicei. Zakaz poruszania się poza miejscem zamieszkania wprowadzono na dwa nadchodzące weekendy.
W tygodniu nadal będzie obowiązywała godzina policyjna - podobnie jak w całym kraju.

Prefekt Nicei, Bernard Gonzalez ogłosił, że lockdown w weekendy będzie dotyczył obszaru skupiającego ponad 90 procent mieszkańców departamentu Alpy Nadmorskie.

Wychodzenie z domu będzie tam zakazane od piątku o 18 do poniedziałku o 6 rano. Ponadto od wtorku w całym departamencie zamknięte będą wszystkie sklepy o powierzchni przekraczającej 5 tysięcy metrów kwadratowych - oprócz marketów spożywczych.

Zakazane będzie także spożywanie alkoholu w przestrzeni publicznej. Władze zaostrzą również kontrole sanitarne na granicach i na lotniskach, gdzie podróżni będą musieli wykonywać dodatkowe testy na obecność koronawirusa.

Do departamentu Alpy Nadmorskie ma także trafić ponad cztery tysiące dodatkowych dawek szczepionki przeciwko Covid19, aby przyspieszyć wykonywanie zastrzyków.

W ostatnich dniach w departamencie Alpy Nadmorskie zanotowano nagły wzrost zakażeń koronawirusem, spowodowany szybką transmisją brytyjskiej odmiany SARS-Cov-2 . W Nicei pozytywny wynik testu otrzymuje codziennie ponad 500 osób, a wskaźnik zachorowań jest tam trzy razy wyższy niż średnia krajowa.

Lokalne szpitale są przepełnione przez co niektórzy pacjenci są transportowani do placówek zdrowia w Marsylii i w Awinionie.
Relacja Stefana Foltzera (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty