Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała, że po wypadku autobusu na Podkarpaciu, polskie władze pozostają w kontakcie z ukraińskimi dyplomatami, którzy są informowani m.in. o stanie poszkodowanych.
Autobusem, który w nocy rozbił się na autostradzie A4 koło Jarosławia, jechało 57 obywateli Ukrainy, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób, 41 zostało rannych.

Ewa Leniart powiedziała, że przedstawiciele ambasady ukraińskiej w Polsce i konsulatu generalnego Ukrainy w Lublinie otrzymują stale informacje o sytuacji po wypadku. Leniart dodała, że osoby z ukraińskiego autobusu, które będą chciały jechać dalej, będą miały taką możliwość.

Wojewoda poinformowała, że jest też w stałym kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim oraz ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Na bieżąco o rozwoju sytuacji jest informowany również minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wojewoda Ewa Leniart podkreśliła, że rząd zaoferował pełne wsparcie "w przypadku gdyby siły i środki, którymi dysponuje województwo okazały się niewystarczające". Zapewnia, że taka pomoc nie jest w tym momencie potrzebna.
Ewa Leniart powiedziała, że przedstawiciele ambasady ukraińskiej w Polsce i konsulatu generalnego Ukrainy w Lublinie otrzymują stale informacje o sytuacji po wypadku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty