Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki odwołał Annę Kornecką ze stanowiska wiceministra rozwoju, pracy i technologii.
"Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Wcześniej na konferencji prasowej w kancelarii premiera Piotr Müller, odnosząc się do wypowiedzi członków Porozumienia - między innymi Anny Korneckiej - dotyczących Polskiego Ładu, przypominał, że rozwiązania zapisane w zaprezentowanej na konwencji pierwszej wersji programu Polski Ład były przedyskutowane ze wszystkimi koalicjantami.

Joanna Lichocka dodała, że "wicepremier Jarosław Gowin w świetle kamer, na oczach milionów Polaków podpisał program Polski Ład. Wiedział, co podpisuje. W tej chwili ta jego krucjata przeciwko temu programowi jest dosyć niezrozumiała".

"To, co się stanie z Jarosławem Gowinem i jego posłami, ministrami w rządzie to jest przede wszystkim pytanie do nich samych, bo jeżeli są w Zjednoczonej Prawicy (...), jeżeli są członkami rządu Mateusza Morawieckiego i są poważni, to powinni odpowiedzieć na pytanie, czy przypadkiem w tej chwili ich działania bardziej nie szkodzą [Polskiemu Ładowi] - temu wielkiemu projektowi, który jest przed nami, niż przynoszą korzyści" - powiedziała Joanna Lichocka.
Na konferencji prasowej w kancelarii premiera Piotr Müller, odnosząc się do wypowiedzi członków Porozumienia - między innymi Anny Korneckiej - dotyczących Polskiego Ładu, przypominał, że rozwiązania zapisane w zaprezentowanej na konwencji pierwszej wersji programu Polski Ład były przedyskutowane ze wszystkimi koalicjantami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty