Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Budapeszcie. W czwartek spotka się m.in. z węgierskim premierem Viktorem Orbanem oraz prezydentem Węgier Janoszem Aderem.
- W planach są między innymi rozmowy na temat bezpieczeństwa w kontekście kryzysu migracyjnego na białorusko-polskiej granicy - powiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski. - Niewątpliwie sytuacja, z którą mamy do czynienia na granicy polsko-białoruskiej, przypomina problem, z którym Węgry mierzyły się w 2015 roku - powiedział minister Polskiemu Radiu.

Wojciech Kolarski zwrócił uwagę na to, że będzie to szósta oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Węgrzech oraz dwunaste spotkanie z Janoszem Aderem. Jak dodał, "to jest dowód na to, jak bardzo dobre są relacje polsko-węgierskie". W czasie tych spotkań będą podnoszone kwestie dotyczące relacji dwustronnych, politycznych, gospodarczych i kulturalnych.

W czwartek wieczorem Janosz Ader wręczy Andrzejowi Dudzie najwyższe węgierskie odznaczenie państwowe - Krzyż Wielki Orderu Zasługi. Podczas wizyty w Budapeszcie prezydentowi będzie towarzyszyła jego żona Agata Kornhauser-Duda.
Relacja Karola Surówka [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty