Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Morawiecki stwierdził, że polexit jest ordynarnym kłamstwem Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Premier Morawiecki stwierdził, że polexit jest ordynarnym kłamstwem Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. źródło: https://twitter.com/KancelariaSejmu
Premier Mateusz Morawiecki powtórzył w Sejmie, że twierdzenie o polexicie jest fake newsem. Szef rządu zabrał głos podczas debaty w niższej izbie parlamentu.
Premier Morawiecki stwierdził, że polexit jest ordynarnym kłamstwem Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej.

- Polexit to fake news tak samo, jak fake newsem była deklaracja Platformy Obywatelskiej, że nie podwyższy podatków, jak fake newsem była deklaracja Platformy i pana Tuska, że nie podwyższy wieku emerytalnego, tak samo jak fake newsem było to, że nie zabierzecie OFE, tak samo jak fake newsem było to, że premier Tusk pierwotnie mówił, że nigdzie do Europy się nie wybiera, że nie wyjeżdża po stanowiska - jednak wyjechał. To kolejne wielkie kłamstwo Tuska. Polexit to nie jest zwykły fake news, Polexit to wasze ordynarne kłamstwo - podkreślił premier.

W ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera i orzekł, że przepisy Traktatu o Unii Europejskiej w rozumieniu wskazanym we wniosku, zaskarżone przez prezesa Rady Ministrów, są niezgodne z Konstytucją.

Wniosek szefa rządu zawiera trzy punkty, chodziło w nim między innymi o zgodność z Konstytucją zasady pierwszeństwa prawa unijnego i dotyczy zasady lojalnej współpracy państw wspólnoty europejskiej.

Trybunał Konstytucyjny argumentował, że dopóki unijne organy działają w ramach kompetencji przekazanych i dopóki nowy - coraz ściślejszy etap - współpracy nie skutkuje pozbawieniem Konstytucji RP jej nadrzędności, Polska zachowuje funkcje państwa suwerennego i demokratycznego.

Premier złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego po marcowym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE orzekł wówczas, że Krajowa Rada Sądownictwa w aktualnym kształcie nie daje gwarancji bezstronnego wskazywania kandydatów na sędziów.
- To kolejne wielkie kłamstwo Tuska. Polexit to nie jest zwykły fake news, Polexit to wasze ordynarne kłamstwo - podkreślił premier.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty