Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Koniec bezpłatnych biletów dla obywateli Ukrainy w pociągach PKP Intercity. Spółka poinformowała, że od pierwszego lipca osoby legitymujące się ukraińskim paszportem będą mogły korzystać z przejazdów na ogólnych zasadach.
Bezpłatne bilety na niektórych relacjach będą natomiast obowiązywać do końca czerwca.

Uprawnieni obywatele Ukrainy mogą podróżować bez opłat tylko w relacjach z i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, czyli Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla, Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa.

Tuż po rosyjskiej agresji na Ukrainę ministerstwo infrastruktury ogłosiło, że wszyscy obywatele Ukrainy mogą korzystać z pociągów PKP Intercity w drugiej klasie bezpłatnie, na podstawie paszportu. Potem, w kwietniu, pojawiły się dodatkowe kryteria: konieczne było posiadanie dowodu przekroczenia granicy ukraińsko-polskiej po 24 lutego 2022 roku. Wreszcie w maju wprowadzono kryterium połączeń, na których jest możliwy bezpłatny przejazd.

Cały czas działa specjalna infolinia PKP Intercity w języku ukraińskim. To specjalny numer dla obywateli Ukrainy, którzy chcą uzyskać informacje w ojczystym języku w sprawie rozkładu jazdy PKP Intercity oraz innych tematów pasażerskich. Infolinia jest dostępna przez siedem dni w tygodniu. Informacje dostępne są również na stronie internetowej PKP Intercity w dwóch wersjach językowych - polskiej i ukraińskiej.
Relacja Wojciecha Pszoniaka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty