Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni w Stanach Zjednoczonych. Jej celem jest ograniczenie dostępu do broni osobom potencjalnie niebezpiecznym. Ustawa została uchwalona w następstwie kilku tragicznych strzelanin, w tym w szkole podstawowej w Uvalde w Teksasie.
„Jak Bóg da to uchronimy wiele istnień ludzkich” - powiedział Joe Biden po podpisaniu uchwalonej przez Kongres ustawy. Przewiduje ona między innymi fundusze na bezpieczeństwo w szkołach oraz zachęty dla stanów do wdrożenia przepisów pozwalających na czasowe odbieranie broni osobom niebezpiecznym. Rozszerzona zostanie weryfikacja osób, które nie ukończyły 21 lat, a chcą kupić broń. Sprecyzowano definicję dealera broni.

Ustawa nie przewiduje jednak proponowanego przez Joe Bidena podniesienia z 18 do 21 lat minimalnego wieku uprawniającego do zakupu broni szturmowej. „Chociaż ta ustawa nie spełnia wszystkich moich postulatów, zawiera ona działania ratujące życie, do których od dawna wzywałem” - powiedział Biden.

Reformę dostępu do broni poparli w Kongresie wszyscy demokraci i część republikanów. Podpisana przez Joe Bidena ustawa jest pierwszą znaczącą reformą rynku broni w USA od 28 lat.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty