Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / ErikaWittlieb (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ErikaWittlieb (CC0 domena publiczna)
Długi weekend rozpoczyna się właśnie w Stanach Zjednoczonych. To ze względu na wypadający w poniedziałek 4 lipca, czyli "Dzień Niepodległości".
Amerykanie, pomimo wysokich cen benzyny, tradycyjnie wyjeżdżają w tym czasie samochodami w świąteczną podróż. Znacznie spadł odsetek podróży lotniczych.

42 miliony Amerykanów wyjechało lub wyjedzie na długi weekend samochodem. Do tej statystyki wliczane są osoby, które pokonają minimum 80 kilometrów.

Zdaniem redaktora naczelnego prestiżowego chicagowskiego tygodnika "Express" Andrzeja Wąsewicza, te liczby pokazują, że wraca popandemiczna normalność.

Podczas gdy drogi będą zatłoczone, oczekuje się, że w okresie świątecznym w niebo wzbije się mniejszy odsetek Amerykanów. Według prognoz udział podróżnych latających będzie najniższy od 2011 roku. Nieznacznie ponad 3,5 miliona podróżnych wybiera samolot. W tym roku bilety lotnicze są o 14 procent droższe niż w analogicznym okresie 12 miesięcy temu.

Duże kłopoty występują na całym świecie, co nie omija Stanów Zjednoczonych. Tylko w zeszły weekend odwołano blisko 1000 rejsów. Linie lotnicze starają się nadążyć za gwałtownym wzrostem popytu, ale nie są w stanie uzupełnić szybko personelu zwolnionego podczas pandemii.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty