Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ustawa wiatrakowa to jeden z kamieni milowych niezbędnych do tego, by Polska otrzymała pieniądze na projekty z Krajowego Planu Odbudowy. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Ustawa wiatrakowa to jeden z kamieni milowych niezbędnych do tego, by Polska otrzymała pieniądze na projekty z Krajowego Planu Odbudowy. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Rząd przyjął projekt nowelizacji tak zwanej ustawy wiatrakowej. Pozwoli ona na zmianę zasady dotyczącej budowy wiatraków w odległości od zabudowy odpowiadającej ich 10-krotnej wysokości. Teraz będzie taka możliwość od 500 metrów.
Rzecznik rządu Piotr Mueller ma nadzieję, że te zmiany zostaną szybko zaakceptowane przez parlament.

- Jestem przekonany, że wszystkim nam w polskim parlamencie - nie tylko Zjednoczonej Prawicy - zależy na tym, żeby zająć się dywersyfikacją źródeł energii w sytuacji, gdy mamy do czynienia z konfliktem zbrojnym prowadzonym przez Federację Rosyjską na terenie Ukrainy. Dywersyfikacja źródeł energii jest elementem bezpieczeństwa energetycznego i odnawialne źródła energii nie stoją w konflikcie ze stabilnymi źródłami energii pochodzącymi m.in. z elektrowni węglowych. One się wzajemnie uzupełniają. Nie jest to alternatywa, ale wzajemne uzupełnianie się i dywersyfikacja - podkreślił.

Minister klimatu, Anna Moskwa zwróciła uwagę, że priorytetem polityki rządu jest dywersyfikacja źródeł energii. Udział Odnawialnych Źródeł Energii w energetyce to 15 procent.

Ustawa wiatrakowa to jeden z kamieni milowych niezbędnych do tego, by Polska otrzymała pieniądze na projekty z Krajowego Planu Odbudowy.
Dywersyfikacja źródeł energii jest elementem bezpieczeństwa energetycznego i odnawialne źródła energii nie stoją w konflikcie ze stabilnymi źródłami energii pochodzącymi m.in. z elektrowni węglowych. One się wzajemnie uzupełniają. Nie jest to alternatywa, ale wzajemne uzupełnianie się i dywersyfikacja - podkreślił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty