Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/595458/grz3s/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/595458/grz3s/CC0 - domena publiczna
Stany Zjednoczone i Chiny przeprowadziły rozmowy w celu omówienia ogromne wyzwań stojących przed światową gospodarką.
To wszystko w związku z rosnącymi spekulacjami, że niektóre cła nałożone przez poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa mogłyby zostać obniżone, aby złagodzić inflację i pobudzić światowy ekonomiczny wzrost.

Sekretarz skarbu USA, Janet Yellen i wicepremier Chin, Liu He - najwyższy urzędnik gospodarczy w Pekinie - przeprowadzili "ważną i istotną telefoniczną rozmowę" - informuje amerykański Departamentu Skarbu.

Kontakt został zainicjowany przez Stany Zjednoczone. Rozmowy zostały opisane jako "szczere" i pojawiły się przy okazji tego, że na Wall Street od jakiegoś czasu krążą pogłoski, iż administracja Joe Bidena może znieść niektóre cła na chińskie towary, nawet jeszcze w tym tygodniu. Te działania mogą wpłynąć pozytywnie na walkę ze światową inflacją - uważają ekonomiści.

Obie strony omówiły poglądy na sytuację makroekonomiczną i stabilność globalnego łańcucha przemysłowego i łańcucha dostaw. Zgodziły się ponadto, że gospodarka światowa stoi przed poważnymi wyzwaniami i przywiązują "wielkie znaczenie" do lepszej koordynacji polityki między Chinami a Waszyngtonem.

Pekin zaapelował także, aby sprawiedliwie przez Amerykanów traktowane były chińskie firmy.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty