Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Boris Johnson. Fot. twitter.com/borisjohnson
Boris Johnson. Fot. twitter.com/borisjohnson
Coraz trudniejsza pozycja premiera Borisa Johnsona. Co kilka minut pojawiają się publiczne oświadczenia krytykujących go konserwatywnych posłów. Większość zarzuca mu łamanie zasad etycznych.
W innych znajdują się informacje o rezygnacji z rządowych stanowisk. Pomiędzy 14.00 a 14.30 lokalnego czasu z pracy w rządzie zrezygnowało sześcioro posłów. W sumie, od wczoraj, to już prawie 30 dymisji.

W Izbie Gmin były minister zdrowia, który zrezygnował wczoraj, zaapelował do członków rządu, by przeciwstawili się swemu szefowi, bo zagrożona jest reputacja Partii Konserwatystów.

Według nieoficjalnych informacji Daily Mail Michael Gove, bliski współpracownik premiera miał mu dziś przekazać, że nie ma poparcia partii i powinien odejść.

Jednocześnie znów spływają wnioski o głosowanie w sprawie wewnętrznego wotum nieufności wobec lidera. By do niego doszło najpierw trzeba jednak zmienić zasady, bo ostatnie miało miejsce miesiąc temu, a kolejne może nastąpić dopiero za 11 miesięcy. Przeciwnicy Borisa Johnsona chcą przeforsować taką zmianę regulaminu. Komisja odpowiedzialna za organizację wyborów nowego lidera Konserwatystów zbiera się po południu.

Premier argumentuje, że powinien zostać na stanowisku, by walczyć z inflacją i przeciwdziałać rosyjskiej agresji. Jego zwolennicy przekonują, że w ważnych sprawach takich jak brexit, czy walka z pandemią premier podejmował dobre decyzje.
Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty