Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Paweł Moskowicz
Fot. Paweł Moskowicz
Decyzją papieża w skład Dykasterii do spraw Biskupów po raz pierwszy w historii weszły kobiety. Franciszek zapowiedział te nominacje w obszernym wywiadzie dla Agencji Reutera, opublikowanym w ubiegłym tygodniu.
Papież powiedział w wywiadzie, że jest otwarty na danie kobietom więcej szans w Watykanie. Przypomniał, że wydana w czerwcu konstytucja o Kurii Rzymskiej zezwala kobietom na kierowanie większością watykańskich urzędów.

Ujawnił wtedy, że w najbliższym czasie w skład Dykasterii do spraw Biskupów wejdą dwie kobiety. Podkreślił, że w ten sposób po raz pierwszy w historii kobiety będą miały wpływ na nominacje biskupów.

Z komunikatu Biura Prasowego Watykanu wynika, że chodzi nie o dwie, a o trzy kobiety. Są to sekretarz generalna w Gubernatoracie Watykanu zakonnica Raffaela Petrini, francuska przełożona generalna salezjanek Yvonne Reungoat i przewodnicząca Światowej Unii Kobiecych Organizacji Katolickich doktor Maria Lia Zervino.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty