Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk powiedział, że resort prowadzi kontrole, które wykażą, czy przyczyną zatrucia Odry mógł być zrzut z oczyszczalni ścieków. Mówił o tym na posiedzeniu połączonych komisji sejmowych, poświęconemu działaniom rządu w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze.
Marek Gróbarczyk powiedział, że ministerstwo na bieżąco prowadzi kontrole, podczas których sprawdza pozwolenia wodno-prawne. Dokumenty te wykażą, czy doszło do zrzutu nieoczyszczonych substancji.

Śledztwo w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze prowadzi prokuratura. Do tej pory śledczy przesłuchali 228 świadków, przeprowadzili oględzin 12 miejsc w różnych odcinkach rzeki i powołali siedmiu biegłych.

Jak poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, śledztwo prowadzi siedmiu prokuratorów i pięciu policjantów.

Postępowanie jest prowadzone w sprawie zanieczyszczenia środowiska na terenie trzech województw poprzez zanieczyszczenie wód rzeki Odry, w następstwie których nastąpiły zniszczenia w świecie zwierzęcym. Prokuratorzy czekają teraz na wyniki badań próbek wody z Odry i z zakładów przemysłowych zlokalizowanych wzdłuż rzeki. Do tej pory nie ustalono, co było przyczyną zmian chemicznych w wodzie i zarazem przyczyną śnięcia ryb. Żadna z próbek nie wykazała obecności substancji toksycznych.
Marek Gróbarczyk powiedział, że ministerstwo na bieżąco prowadzi kontrole, podczas których sprawdza pozwolenia wodno-prawne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty