Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com / gonghuimin468 (domena publiczna)
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com / gonghuimin468 (domena publiczna)
Trwa listopadowy weekend wyprzedaży. Akcja zapoczątkowana przez tak zwany Black Friday od wielu lat rozkłada się także na sobotę i niedzielę.
W sklepach stacjonarnych i w sieci można znaleźć wiele produktów o obniżonych cenach. Jednak eksperci ostrzegają - nie wszystkie przeceny to okazje i nie wszystkie ogłoszenia to uczciwe oferty. Niestety w trakcie wielkich wyprzedaży łatwo trafić na oszustów, którzy próbują okraść klientów. Problem dotyczy zwłaszcza sklepów internetowych.

Mirosław Gumularz z Wyższej Szkoły Handlowej przypomina, że najczęściej dochodzi do prób wyłudzenia danych poprzez przekierowanie na fałszywe strony internetowe. Specjalista radzi, żeby zawsze sprawdzać samemu linki, które dostajemy w wiadomościach elektronicznych. Nigdy nie powinniśmy klikać w podany w poczcie link.

Eksperci radzą, aby chronić dane posiadane na kontach sklepów internetowych czy aukcji. Nawet jeśli nie mamy tam zgromadzonych wielu danych, to oszuści mogą próbować na ich podstawie przekazywać dalej nasze maile. Może to powodować zalew ofert oraz próby wyłudzania kolejnych informacji na nasz temat przez nieuczciwych sprzedawców.

W trakcie odwiedzania sklepów stacjonarnych warto także zachować czujność. Specjaliści odradzają między innymi korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi.
Mirosław Gumularz z Wyższej Szkoły Handlowej przypomina, że najczęściej dochodzi do prób wyłudzenia danych poprzez przekierowanie na fałszywe strony internetowe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty