Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / jarmoluk (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jarmoluk (CC0 domena publiczna)
Iran wzywa do wykluczenia z mundialu reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Wszystko po tym, jak federacja tego kraju zmienia flagę irańską w mediach społecznościowych, aby pokazać poparcie dla protestujących walczących o prawa kobiet.
Federacja Piłki Nożnej USA zmieniła flagę Iranu na swoich platformach społecznościowych, aby pokazać poparcie dla protestujących w Iranie. Tymczasowo umieściła flagę narodową Iranu na swoich oficjalnych kontach na Twitterze, Instagramie i Facebooku bez godła Republiki Islamskiej. Usunięta grafika tabeli grupy B, przedstawiała irańską flagę tylko w kolorach zielonym, białym i czerwonym. US Soccer Federation w komunikacie poinformowała, że zmienia oficjalną flagę na 24 godziny, aby pokazać "poparcie dla kobiet w Iranie walczących o podstawowe prawa człowieka". To była jednorazowa zmiana symbolicznie trwała ona jeden dzień. Trener Amerykanów Gregg Berhalter nie chciał komentować tej sprawy.

- Oczywiście w nasze myśli skierowane są w stronę ludzi w Iranie, ale skupiamy się na samym meczu. Piłkarze i sztab nie wiedzieli nic o tej publikacji. Czasami dzieją się rzeczy, na które nie mamy wpływu - mówił selekcjoner.

Amerykański Departament Stanu podał, że nie komentował tego działania z federacją piłkarską.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty