Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku lat może powstać w Polsce ponad 300 Centrów Zdrowia 75+, czyli placówek zdrowotnych dla seniorów.
Ich utworzenie przewiduje projekt ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej, który prezydent skierował do Sejmu.
W związku z rosnącą liczbą seniorów w Polsce należy podejmować działania uprzedzające. Takim właśnie przedsięwzięciem jest projekt „Centrów Zdrowia 75+” — Prezydent @AndrzejDuda.
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) June 13, 2023
O projekcie ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej: https://t.co/eiKrULTxI0 pic.twitter.com/dMTI46vXR4
Jak mówił Andrzej Duda, pacjenci będą kwalifikowani do Centrów Zdrowia 75+ przez lekarzy pierwszego kontaktu.
Prezydent @AndrzejDuda: Mamy nadzieję, że ten system powstanie w ciągu najbliższych kilku lat i będzie mógł pomagać seniorom.
ℹ️ W Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie Prezydent uroczyście skierował do… pic.twitter.com/5npdcemrRj
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) June 13, 2023

Radio Szczecin