Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
NASA poinformowała, że opóźni swoją - pierwszą od dziesięcioleci - misję z załogą na Księżyc.
Pierwszym jej etapem ma być przelot na orbicie księżycowej w 2025, a próba lądowania ma nastąpić do września 2026 roku - relacjonuje amerykański korespondent Radia Szczecin.

"Aby bezpiecznie przeprowadzić te misje, liderzy agencji kosmicznej dostosowują harmonogramy Artemis II i Artemis III, aby umożliwić zespołom radzenie sobie z wyzwaniami związanymi z pierwszymi projektami, operacjami i integracją" - czytamy w komunikacie NASA.

- Nie wystartujemy, dopóki nie będziemy pewni, że wszystko jest w porządku. To jest częścią programów kosmicznych. Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze - podkreśla szef NASA, Bill Nelson.

Misja Artemis II miała wysłać czterech astronautów w kosmos w 2024 roku na przelot w pobliżu Księżyca przed powrotem na Ziemię.

W swoim komunikacie Amerykańska Agencja Kosmiczna poinformowała ponadto, że podczas testów w locie Artemis, jesienią 2022 roku, zespoły odkryły problemy z akumulatorami i wyzwania związane z komponentem kontrolującym wentylację powietrza i kontrolę temperatury. Wszystko to musi być poddane dodatkowym testom.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty