Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Do zmian w rządzie nie może dojść bez konsultacji z koalicjantami - mówi wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.
Według "Rzeczpospolitej" wśród ministrów, których przed wyborami europejskimi chce wymienić premier, jest Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca Polski 2050 i szefowa resortu klimatu.

Michał Kobosko nazywa te doniesienia spekulacjami medialnymi i zaznacza, że ewentualna zmiana musi być uzgodniona w koalicji.

- Pan premier wie, z kim mu się najlepiej pracuje i z kogo jest najbardziej zadowolony. Z drugiej strony to jest rząd koalicyjny tworzony przez cztery partie i żadna z nich nie może dokonywać zmian, nie bacząc na uzgodnienia koalicyjne - powiedział Michał Kobosko.

W jego ocenie Paulina Hennig-Kloska dobrze kieruje resortem klimatu i środowiska.

- To ministerstwo, którego szef nie jest w stanie przypodobać się wszystkim. Nie może działać z myślą o poklasku społecznym, często musi podejmować trudne decyzje. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak pani minister wykonuje swoją pracę - zapewnił.

Według "Rzeczpospolitej" z rządem - oprócz Pauliny Hennig-Kloski - ma się pożegnać szef resortu rolnictwa Czesław Siekierski. Ich praca - według gazety - jest przez premiera źle oceniana.

Odejść z rządu mieliby też minister aktywów Borys Budka, minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz oraz minister rozwoju Krzysztof Hetman - w ich przypadku chodzi jednak o kandydowanie do Parlamentu Europejskiego.

Rekonstrukcję rządu zapowiadał w marcu premier, ale nie powiedział, kiedy do niej dojdzie i kogo będzie dotyczyć.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty